Заклики знизити мобілізаційний вік в Україні до 18 років з боку партнерів звучать лицемірно – ветеран

Головна Сторінка » Заклики знизити мобілізаційний вік в Україні до 18 років з боку партнерів звучать лицемірно – ветеран

Заклики партнерів знизити мобілізаційний вік в Україні з 25 до 18 років виглядають вкрай лицемірно.

Такою думкою поділився Антон Муравейник, керівник аналітичного відділу Центру ініціатив “Повернись живим”, ветеран російсько-української війни та колишній офіцер воєнної розвідки в інтерв’ю “Суспільному”.

“Навіть якщо ми до цього прийдемо як держава, це має бути наше рішення, зважене з урахуванням аргументів, ситуації. Знову ж таки, не вважаю, що зараз це потрібно”, – сказа він.

Муравейник вважає, що такі заклики лунають, тому що партнери не хочуть підвищувати рівень своєї залученості та допомоги.

“Ось чому я кажу, що це звучить з їхнього боку лицемірно. Є пряма кореляція між тим, наскільки нам допомагають партнери, і тим, наскільки людина готова приєднатися до Сил оборони. Тому що вона хоче знати, що в неї буде артилерія, снаряди, спорядження, паливо, ракети”, – зазначив ветеран.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США про мобілізацію 18-річних: “Ми готові екіпірувати та навчити їх”

На його думку, людей можна вберегти і від збільшення темпів мобілізації, і від рівня втрат за рахунок надходження більшого обсягу допомоги.

“Чим більше артилерія може виконувати завдань, тим менше людей необхідно. Інакше нам будуть потрібні всі люди, які є в Україні. Але навіщо це робити, коли є артилерія, снаряди. Так, партнери упустили їх виготовлення, масштабування виробництва в Європі. Але вони можуть передавати зброю, яка стоїть на балансі їхніх діючих збройних сил. Її багато”, – пояснив Муравейник.

У Володимира Зеленського погіршилися відносини з США через відмову знижувати вік мобілізації до 18 років.

“Останніми тижнями від США лунають публічні й непублічні заклики до України знижувати мобілізаційний вік до 18 років, з аргументом, що нестача особового складу на фронті стає критичною і саме через це Росії вдається забезпечувати просування на сході, а після зміни влади у Білому домі Дональд Трамп може згорнути військову допомогу Україні. Суперечку довкола мобілізації характеризують як одну з найгостріших з усіх, що були між Зеленським і Джо Байденом на попередніх етапах війни”, – йдеться у матеріалі.

Зокрема, держсекретар Ентоні Блінкен під час поїздки до Брюсселя на міністерську зустріч НАТО зауважив, що для утримання фронту потрібні не лише фінансування і боєприпаси, а й люди.