Херсонських кавунів цьогоріч буде впʼятеро більше

Головна Сторінка » Херсонських кавунів цьогоріч буде впʼятеро більше

Площі під кавунами цьогоріч на Херсонщині збільшили в п’ять разів порівняно з минулим роком.

Якщо торік їх вирощували на площі 200 гектарів, то вже цього року – на тисячі гектарів Про це під час брифінгу повідомив перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.

Уже більш ніж половина, а саме 570 гектарів, засадили у Високопільській, Бериславській, Дар’ївській, Херсонській та Музиківській громадах.

“Цьогоріч херсонських кавунів буде впʼятеро більше”, – зазначив Бутрій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полуниця майже втричі подешевшала. Скільки просять за кілограм

Також він розповів, що фермери вже посіяли озимі, ярові зернові та зернобобові культури. Висадили картоплю та овочеві культури.

Цьогоріч загальна посівна площа сільськогосподарських культур буде у межах 153 тисяч гектарів. Найбільше очікується соняшнику – 52 000 гектарів.

Тривають роботи з розмінування. Нині 47% полів сапери обстежили і розмінували. Ще близько 270 тисяч гектарів потенційно засмічені російською вибухівкою.

До повномасштабного вторгнення 35-40% загального обсягу баштанних культур України вирощувала Херсонщина. Щороку херсонські аграрії сіяли приблизно 22 500 га баштанних, що давало більш як 160 000 тонн урожаю.

Значні площі баштанних були також на Запоріжжі та Миколаївщині.

Експерти прогнозують нетиповий сезон полуниці в Україні.

Зокрема, заморозки в середині квітня, негативно позначилися на насадженнях. Про це повідомляє Агропортал.

На Тернопільщині, наприклад, температура повітря опустилася до -4 °C. Також частково постраждала полуниця в Чернівецькій області, а фермери на Київщині очікують втрати врожаю у розмірі 10-20% з тієї ж причини.

За словами аграріїв, ціна на полуницю цього року може бути приблизно такою ж, як і минулого року – від 60 до 80 гривень за кг.