“Мотанку з рибами” з циклу франківчанки Марти Пітчук продали з аукціону

Головна Сторінка » “Мотанку з рибами” з циклу франківчанки Марти Пітчук продали з аукціону

Українська художниця Марта Пітчук продала свою картину “Мотанка з рибами. Гуцульщина” на аукціоні за 41 тис. гривень. Усі кошти передала волонтерам, які закуповують необхідне спорядження українським військовим на фронт.

Про повідомила Марта Пітчук у Facebook.

“Дякую всім, хто долучився до аукціону. Кошти з продажу картини передала волонтерам, які відправляють необхідне спорядження у гарячі точки для українських військових”, – написала художниця.

Марту Пітчук вважають феноменом західноукраїнського мистецтва. Мисткиня осучаснила стародавній український оберіг ляльку-мотанку. У 2015 започаткувала цілу серію картин із зображенням мотанок, вдягнених у жіночі строї різних регіонів України.

“Я не можу сказати, що я остаточно знайшла свій стиль. В кожній наступній роботі я завжди в пошуку нового особливого образу. Колись я писала більш традиційні картини: натюрморти, пейзажі, портрети. Одногу разу я брала участь у колективній виставці, мої пейзажі були технічно непоганими роботами. Мій майбутній чоловік, зауважив, що мої роботи професійні, проте вони нічим не відрізняються від сусідів по стіні, у них немає моєї індивідуальності. Я почала пошук власного виразного стилю, щоб глядач, побачивши роботу серед сотні інших, впізнав мою руку. Коли я написала першу Мотанку, то відчула, що цей образ на даному етапі мого життя найкраще розкриває мене як митця”, – розповідає художниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мотанка оберігає нас, коли з неба падають бомби” – українка створює дивовижні фотокартини про війну

Мазки картин Марти Пітчук “рухаються” циклічно, повторюючи спосіб мотання оберегу. Роботи виконані на темному фоні, який якнайкраще передає глибину, створює таємничу атмосферу, відчуття інтимності.

На картинах із мотанками можна побачити давно забуті, незвичні елементи українського строю. Кожна робіт присвячена конкретній місцевості.

“Цінністю і місією моїх картин, я вважаю, є те, що вони транслюють енергію і силу української жінки, яка надихає і спонукає глядача захоплюватися власним корінням”, – додає Марта Пітчук.
Картини художниці зберігаються у приватних колекціях Англії, Німеччини, Чехії, Італії, Аргентини, США, Канади.

Художниця Вікторія Грохольська створила серію зображень українок у національних строях із регіональною специфікою. Усі роботи доповнила детальним описом костюмів. Ці малюнки вже почали використовувати для друку листівок, шоперів і картин-вишивок із бісеру.