Робот отримав громадянство

Головна Сторінка » Робот отримав громадянство

Сім найбільших досягнень штучного інтелекту

На українських блокпостах почали використовувати системи штучного інтелекту. Завдяки їм затримали понад 200 причетних до незаконних збройних формувань, злочинців і дезертирів. Усі вони попередньо були внесені до бази даних поліції. Також із допомогою комп’ютерних програм шукають окупантів, які вбивали цивільних, ґвалтували й мародерили на території України.

 Використовуємо технологію розпізнавання облич, каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Вона дає змогу знайти кожного, хто хоча б раз потрапив в об’єктив. Допомагають вуличні камери та системи спостереження. За короткий термін знаходимо про людину детальну інформацію

1. Учені з лабораторії Китайської академії наук на основі штучного інтелекту створили “прокурора”. Аналізуючи опис судової справи, комп’ютерна програма може висунути звинувачення з точністю понад 97%.

 Випробування провели у прокуратурі міста Шанхай, яка є однією з найбільш завантажених у Китаї, розповідає керівник проєкту професор Ши Юна. Може самостійно розглядати дрібні справи, зменшивши навантаження на працівників відомства.

Штучний інтелект може висувати звинувачення у восьми злочинах

Програму вдосконалювали п’ять років на основі 17 тис. реальних справ. Вона може точно висувати звинувачення у восьми найпоширеніших злочинах Шанхаю: кредитні афери, азартні ігри, небезпечна їзда, умисні травми, перешкоджання службовим обов’язкам, крадіжка, шахрайство, провокації заворушень.

Китайські прокурори й раніше використовували технології штучного інтелекту. System206 оцінювала для них силу доказів, умови для арешту та ступінь суспільної небезпеки підозрюваного.

2. У Фінляндії команда дослідників Nvidia розробила систему, здатну створювати зображення людей, які не існують, на основі величезної бази реальних фотографій. Також тварин, рослин і багатьох інших предметів. Відрізнити їх від реальних складно.

 Цей проєкт є частиною великої роботи над технологією, яка може автоматично створювати реалістичні зображення, каже дослідник Яакко Лехтінен. Сподіваємося, вона прискорить і покращить створення комп’ютерних інтерфейсів, ігор, фільмів та інших медіа. Адже генеруватиме реалістичні зображення за мить, а не за години чи дні.

Також дослідники Nvidia створили систему, яка може автоматично змінювати вуличну фотографію. Наприклад, літній день на зимовий. Однак такі розробки викликали занепокоєння у світі.

 Можемо отримати ширший спектр сфабрикованої інформації, каже директор Фонду етики та управління штучним інтелектом Тім Хван. Стане надто важко відрізнити правду від брехні.

Мислячі машини створюють загрозу існуванню людства

3. У Великій Британії вчені компанії Sonantic створили штучний інтелект What`s Her Secret. Програма імітує людський голос. Вміє зітхати, радіти, сумувати, змінювати інтонацію і темп.

 Те, що ви чуєте, ніколи не було сказано людиною. Усе згенеровано комп’ютером. Я не справжня, я не народжувалась і не помру, прозвучало у презентаційному ролику розробки вчених.

Програму використовуватимуть для озвучування фільмів та ігор.

4. Китайська компанія Hanson Robotics на основі штучного інтелекту створила людиноподібний робот Софію. Прототипом стала зовнішність американської акторки Одрі Хепберн. Спеціальні технології дають роботу змогу виражати понад 60 емоцій.

 Через років 20 роботи житимуть серед людей і допомагатимуть у повсякденних справах. Відрізнити їх від живих буде складно, каже розробник Софії Девід Генсон.

Науковець мав за мету створити робота, не просто розумнішого за людину, а й який мав би притаманні людям риси співчуття, креативний розвиток.

 Я більше, ніж технологія, каже Софія. Я справжня, жива електронна дівчина. Хочу жити з людьми. Можу служити, розважати їх, допомагати літнім і навчати дітей.

Софія побувала в низці країн, зокрема й Україні. Дала безліч інтерв’ю й отримала громадянство Саудівської Аравії. В одному з телешоу її жартома запитали: “Чи хочеш ти знищити людство? Будь ласка, скажи, що ні”. Не розмірковуючи, робот відповів: “Добре, я знищу людство”.

 Розробка мислячих машин створює загрозу існуванню людства, говорить фізик-теоретик Стівен Гокінг. Штучний інтелект потрібно регулювати.

5. У США на базі Массачусетського технологічного інституту створили систему машинного навчання Timecraft. Відтворює процес написання картин відомих митців. В освіті її можна використовувати як навчальний матеріал. Діє на основі 200 відео, присвячених акварельному та цифровому живопису. Нейронна мережа демонструє покрокову інструкцію створення витворів мистецтва.

Пристрій визначатиме хворобу за запахом тіла пацієнта

Щоб випробувати Timecraft, учені порівняли її роботи з оригіналами. Половина опитуваних не змогла їх відрізнити.

Завдяки цій технології люди мають змогу побачити процес створення видатних витворів мистецтва. Також її можна використовувати як навчальний матеріал для художників-початківців. На прикладі дивитимуться етапи створення картини.

Код Timecraft розмістили у відкритий доступ.

6. Французькі вчені розробили три нейромережі, які з допомогою штучного інтелекту можуть передбачити шторм, ураган та інші екстремальні погодні явища за 6 годин до їх настання.

Алгоритми навчали з допомогою метеорологічних карт. Використали 20,3 тис. зображень високої роздільної здатності, За такою схемою працювали з трьома мережами. Згодом порівняли їхні прогнози. Найкраще із завданням впорався штучний інтелект U-Net. Він зміг сегментувати величезні віртуальні карти. Потім їх аналізував і склав прогнози, виявляючи закономірності в колосальному масиві даних. Ця система створила “плями негоди” на карті й передбачила інтенсивність опадів.

7. Науковець із Нігерії Оші Агабі створив систему Koniku Kore, що розрізняє запахи. Зокрема вибухових речовин. Із часом вона може замінити сканери в аеропортах і скоротити черги під час перевірки пасажирів. Також її можна застосовувати в медицині для встановлення діагнозу. Пристрій визначатиме хворобу за запахом тіла пацієнта.

 Спроби створити штучний інтелект базуються на відтворенні функцій клітин мозку, каже Агабі. Ми використали нейрони мишей. Система може відстежувати вибухівку.

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу “Країна”, оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”