Сенатори США пропонують постачати Україні озброєння за ленд-лізом

Головна Сторінка » Сенатори США пропонують постачати Україні озброєння за ленд-лізом

Шість американських сенаторів із Демократичної та Республіканської партій США внесли законопроєкт про постачання Україні озброєння за ленд-лізом.

Така ініціатива дозволяє американському президенту укласти з українською владою угоду та надавати військову техніку, яка необхідна для захисту цивільного населення України від вторгнення РФ. Про це 20 січня повідомила пресслужба одного з авторів законопроєкту Джона Корніна.

“Закон дозволить нам знову послужити арсеналом демократії та надати Україні зброю вражаючої дії проти російської загрози її суверенітету”, зазначив Джон Корнін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протитанкові системи прибули з Британії в Україну

При цьому його пресслужба повідомила, що у межах своїх теперішніх повноважень американський лідер може надавати у тимчасове користування оборонні засоби партнерам та союзникам США, якщо це відповідає інтересам національної безпеки Сполучених Штатів.

У разі ухвалення законопроєкту, розширені повноваження щодо ленд-лізу застосовуватимуть безпосередньо до України.

Згідно з текстом законодавчої ініціативи, влада США класифікує будь-яку кібератаку з Росії на критично важливі об’єкти інфраструктури України як збройний напад із боку Росії.

Ленд-ліз залишатиметься чинним доти, доки РФ не відновить чисельність своїх військ на кордоні з Україною до рівня, що існував до березня 2021 року.

Ленд-ліз програма, у межах якої США постачали Великобританію, Францію, Китай і СРСР продовольством, нафтою та озброєнням під час Другої світової війни. Підписав закон про ленд-ліз 11 березня 1941 року президент США Франклін Рузвельт.

Росія накопичила поблизу кордонів з Україною приблизно 100-тисячну армію, а нещодавно розпочала нові військові навчання. Була оприлюднена інтерактивна картка із позначенням всіх даних про накопичення російських підрозділів на кордонах, які були виявлені західними ЗМІ з листопада 2021 року.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не збирається виводити війська із чотирьох областей поблизу українських кордонів через загрозу розширення НАТО до російських кордонів.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до України попередив, що Росія може розпочати наступ у будь-який момент.

Голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що зупинити вторгнення Росії в Україну допоможуть лише дуже жорсткі санкції.