Стало відомо, скільки українців хоче лишитися в Польщі після війни

Головна Сторінка » Стало відомо, скільки українців хоче лишитися в Польщі після війни

Станом на 24 травня у Польщі може перебувати приблизно 1,2-1,3 млн українських громадян, які виїхали туди через війну.

27% українців хочуть залишитися у країні після закінчення війни, свідчить опитування ARC Rynek i Opinia.

Серед тих, хто хоче залишитися у Польщі – переважно молодь. У групі 18-24 років цей відсоток становить 30%. У групі 24-34 років 26%.

Відсоток біженців, які хочуть залишитися в Польщі після закінчення війни, також вищий у групі працюючих 30%.

Згідно з опитуванням, 83% мігрантів з України ще не працюють. Але понад половина українців заявляє, що має намір знайти роботу в країні.

Серед перешкод у працевлаштуванні – мовний бар’єр. Але 78% громадян України кажуть, що хочуть вивчити мову для полегшення пошуку роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кордоні України з Польщею можуть ввести єдиний контроль – що це означатиме

Другою перешкодою у пошуку роботи є догляд за дітьми. Майже половина біженців, які взяли участь в опитуванні, приїхали в Польщу з неповнолітніми дітьми.

“Тому відкриття шкіл та садочків для їхніх дітей, що вже відбувається, може позитивно вплинути на рівень зайнятості батьків, переважно матерів, адже жінки становлять 91% усіх біженців, які прибули до нашої країни”, – йдеться у звіті.

Як свідчить опитування, 71% українців у Польщі можуть самі себе утримувати, 44% характеризують своє матеріальне становище як середнє. 21% – використовують допомогу родин, у яких живуть, 18% – отримують державну допомогу.

Опитування показало, що 71% респондентів походять з районів, які безпосередньо постраждали від бойових дій. Більшість опитаних біженців приїхали із середніх та великих міст.

На в’їзд в Україну за час повномасштабної військової агресії Росії в Україні зафіксували понад 2,2 млн біженців.

Всього з 24 лютого по 24 травня як на в’їзд, так і на виїзд з України оформили понад 7,4 млн осіб. З них на виїзді з країни дослідили понад 4,8 млн осіб, переважних з яких громадян України.