fbpx

“У 1990‑ті вижили завдяки автоклаву”

Головна Сторінка » “У 1990‑ті вижили завдяки автоклаву”

Пристрої виготовляють із вуглецевмісної сталі

 Наш автоклав відпрацював вірою і правдою 25 років, каже 59‑річна Валентина Грузенко з міста Первомайськ Миколаївської області. Але цьогоріч ледь не погубив родину.

Побутовий автоклав її чоловік Микола виготовив зі старого газового балона на 27 л. Приварив зверху два диски товщиною 8 мм, між ними був гумовий ущільнювач. В автоклав поміщалася 21 банка по 0,5 л. Його нагрівали на вогнищі чи газовій плиті.

 У 1990‑ті вижили завдяки автоклаву, розповідає Валентина Петрівна. Готували тушонки свинячі, курячі, гусячі, рибні. Я робила каші, консерви. Передавала своїм студентам. Як діти закінчили університети, стали готувати менше. А зараз знову відновили. Бо домашня тушонка краща за ту хімію з магазину. І дешевша.

Подружжя вирощує курей. Восени рубають їх і готують тушонки. Взимку передають дітям ті з родинами живуть у Києві й Одесі.

 Минулого тижня закатала 21 банку, поставила автоклав на плиту, каже Валентина Петрівна. А він шипить, парує, тиск не набирає. Пропускає повітря у швах. Вони з роками проіржавіли. Ледь домучила першу партію. Запросили знайомого газовщика, щоб підварив ті шви. Він за голову схопився все проіржавіло, прослабло. Автоклав міг вибухнути.

Микола Грузенко купив новий прилад такого ж розміру.

 Я й рада, що старий вже спрацювався, говорить Валентина Грузенко. Новий із нержавійки, гарний, акуратний. Комбінований, може працювати на газу чи електриці. Його не гидко в коморі тримати. Бо старий такий закопчений, що в руки не хочеться брати.

Автоклав пристрій підвищеної небезпеки. Його варто купувати в сертифікованих виробників.

 Якісний пристрій виготовлений із високоякісної вуглецевмісної сталі, каже інженер газового обладнання 47‑річний Ігор Сафроненко з Черкас. Радить, на що звертати увагу при виборі.

 Перед купівлею автоклави перевіряють, чи тримають тиск, продовжує. Має бути клапан скиду надлишкового тиску. Газовий нагрівається швидше, тушонку на такому готувати дешевше. Але легше працювати з електричним. Там є необхідна автоматика, регулювання. Для якості тушонки немає різниці з чорної чи нержавіючої сталі зроблений автоклав. Але остання красивіша, служить довше, легше мити.