Зволожувач охолоджує повітря безпечніше за кондиціонер

Головна Сторінка » Зволожувач охолоджує повітря безпечніше за кондиціонер

 Постійно застуджувалася, навіть улітку, говорить 31-річна Оксана Стужик із Рівного. Тільки одужаю за тиждень знову зляжу. Виявилося, це через низьку вологість повітря вдома. Купила зволожувач й забула про хвороби.

Паровий зволожувач повітря придбала за 3 тис. грн. Прилад має сенсорну панель керування, за кілька хвилин підвищує рівень вологості до 6070%.

 Має антибактеріальний ефект, додає Стужик. Але треба брати досконаліший, із вбудованими гігростатом і гігрометром. Вони вимірюють і підтримують рівень вологості до такого, який встановиш на панелі. Згодом такий і купила.

 Зволожувач повітря сучасний і корисний прилад у побуті, каже 53-річний Андрій Гайдай із Тернополя, продавець магазину техніки. Створює сприятливі й комфортні умови для життя. Улітку м’яко охолоджує приміщення.

Комфортний рівень вологості у житловому приміщенні 4060%. За нижчого людина часто хворіє, бо дихальні шляхи пересушуються, зменшується стійкість до бактерій і вірусів. За більшого показника вологості стає важче дихати.

Зволожувачі повітря бувають парові, ультразвукові і традиційні. Кожен має особливості.

 Перший створює гарячу пару, його частіше використовують для інгаляцій і аромотерапії, продовжує Гайдай. Повітря зволожує та стерилізує паром, знищує мікроби. Якщо вода закінчується автоматично вимикається. Споживає майже 600 ват щогодини, за добу випаровує від 7 до 16 літрів води.

Парові зволожувачі не охолоджують приміщення. Часто не мають системи захисту, можуть обпекти дітей чи домашніх тварин. Найдешевші виготовляють у формі невеликого кухля-нічника, коштують від 300 грн. Найдорожчі вартують понад 10 тис. грн.

 Найпопулярніший зволожувач ультразвуковий. Вода в такому потрапляє на спеціальну пластину. Вона часто коливається, перетворює воду на холодну пару, говорить Андрій Гайдай.

Ультразвуковий зволожувач випаровує від 7 до 14 л води на добу. Працює безшумно, вимірює, контролює та підтримує рівень вологості, бо має вбудований гігрометр, гігростат і цифрове управління. Без підігріву води споживає 40 Вт енергії. Коштує від 500 грн. Вартість залежить від додаткових функцій: ароматизації, іонізації, очищення, якості збірки, дизайну та бренду.

 Єдиний недолік його треба заправляти дистильованою водою. Інакше всі меблі будуть у плямах солі.

Найбезпечніші зволожувачі традиційні. Мають низький рівень шуму, гігростат. Випаровують від 4 до 8 л рідини на добу. Вартують від 1500 грн.

 Щоб зволожувач справлявся з функцією, треба обирати потужністю залежно від об’єму кімнати, де працюватиме. Брати з меншими чи більшими показниками не раджу. Перші не зволожать повітря, другі перенасичуватимуть його водою.

Вбудована ємність об’ємом 45 л оптимальна для зволоження повітря в кімнатах площею від 1015 кв. м. Для осель площею 3040 кв. м підійде 67 л. А 7 л і більше для приміщень площею 5060 кв. м.

 Розмістити зволожувач можна будь-де. На підлозі встановлюють великі пристрої, на столі чи підвіконні компактні моделі.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”