ТОП-10 книг для дітей українською мовою

ТОП-10 книг для дітей українською мовою

“Футбольний матч тривалістю в літо” Бернар Шамбаз
Відомий французький романіст і поет Бернар Шамбаз в своїй книзі “Футбольний матч тривалістю в літо» пропонує читачам вирушити у велику навколосвітню подорож. Наш герой Фосто зі своїм татом та з незмінним м’ячем пройде одинадцять етапів – від Баньоле до Бамако. Їх чекають незліченні зустрічі та відкриття, починаючи від багдадського цирульника і закінчуючи смаком копченої риби на Північному полюсі. Якщо ви любите спорт, а футбол передусім, відправляйтеся у всесвітнє турне разом з Фосто – цього ви ніколи не забудете!

“Все починається в 13” Валентин Бердт
Якщо ти підліток, то від літнього відпочинку в селі не чекаєш нічого, крім нудьги. Саме так почувалися герої нової повісті Валентина Бердта «Все починається в 13». Проте несподівано для себе вони потрапляють у справжні пригоди, наповнені містикою та паранормальними подіями – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами. Якщо ти не з лякливих – тоді ця книга саме для тебе!

“36 і 6 котів” Галина Вдовиченко
Мало знайдеться людей, які б не любили котиків. Але коли їх 36 і 6 – це вже схоже на вторгнення! Саме така кількість хвостатих героїв і оселилася одного дощового вечора в помешканні пані Крепової, не рахуючись з її бажанням. Але велична киця-сфінкс Баронеса зуміла завоювати серце непоступливої господині. Читайте книгу «36 і 6 котів» Галини Вдовиченко про життя та пригоди 36 дорослих і 6 маленьких котів та дізнайтеся, як з ними вправлялися пані Крепова та її племінник Стас.

“В країні Сонячних Зайчиків” Всеволод Нестайко
Дитинство, в якому була “Країна сонячних зайчиків”, однозначно щасливе! Коли в країну Ластовинію наскочили лихі Хуліганці – мешканцям нічого іншого не залишилося, як тільки заховати всіх своїх дітей в дрімучому тропічному лісі. Про життя та пригоди дітей, про те, як відважний дев’ятирічний хлопчик Веснянка раптом потрапляє у дивну країну Сонячних Зайчиків і що з того вийшло читайте в оповіданні Всеволода Нестайко…

“Дитячий кобзар” Тарас Шевченко
Всі знають “Кобзар” Тараса Шевченка. А от для молодшої категорії було спеціально видано “Дитячий кобзар” – поєднання найвідоміших віршів Тараса Шевченка з яскравим художнім оформленням вдихає нове життя в класичну українську літературу. Картини Марини Михайлошиної захоплюють та відносять в минуле, де білі хатинки, козаки на конях та легендарний кобзар розповідають нам свої історії.

“Стильна книжка для панянки” Оксана Караванська
Дівчатка дуже рано починають турбуватися про свою зовнішність. Кожен день постають все нові й нові питання: як вдягатися до школи, в гості, на прогулянку чи дискотеку? Як додати шарму своєму образу і водночас почуватися невимушено? Чи користуватися косметикою, і як поєднувати аксесуари? І тут їм в пригоді стане книга відомого модельєра Оксани Караванської «Стильна книжка для панянок». Крім того, з неї можна буде дізнатися цікаві факти з історії моди та кумедні епізоди власного дитинства автора. Книжка проілюстрована чудовими малюнками Анастасії Стефурак.

“Матильда” Роальд Дал
Дівчинка Матильда не по рокам розумна. Вона сама навчилася читати в три роки і просто обожнює книги. Проте ні директорка школи, ні навіть власні батьки її не цінують, а вважають зайвим клопотом. Тому Матильда вирішує перевиховати дорослих. До того ж дівчинка відкриває в собі надзвичайні можливості і тут починається найцікавіше… 1988 року «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей. В цій та інших своїх книжках Роальд Дал висміює дурість та обмеженість, з притаманним йому гумором змушує сміятися дітей та дорослих. Зрештою переконує, що розум та справедливість візьмуть верх.

“Чарлі і шоколадна фабрика” Роальд Дал
Найпопулярніша книга Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» нікого не залишить байдужим. Зворушлива історія про бідного хлопчика, який отримував єдиний подарунок за весь рік – на свій день народження. Отримував він маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, а тому з ним могла статися тільки найдобріша та найнеймовірніша пригода! Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. Ми згодні з «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

“Алісині пригоди у Дивокраї”. “Аліса у Задзеркаллі”. “Повісті” Льюїс Керрол
Льюїс Керрол подбав про те, щоб його “Алісу” могли читати всі вікові категорії. Тому “Алісині пригоди у Дивокраї” (й “Аліса у Задзеркаллі”) підійдуть для дітей віком від п’яти років до п’ятнадцяти, від п’ятнадцяти — до двадцяти п’яти, від двадцяти п’яти — до тридцяти п’яти і т. д. … А про малят віком від “нуля до п’яти років” він подбав, спеціально скомпонувавши “Дитячу “Алісу”. Отож залишається тільки підібрати для себе найкращий варіант – і вперед за Кроликом!

“Різдвяні повісті” Чарльз Діккенс
Нас дуже тішить, коли твори найкращих письменників виходять чудовими виданнями українською мовою. Пропонуємо Вам насолодитися творами всесвітньо відомого англійського письменника Чарлза Діккенса відтепер і українською мовою! В Збірку увійшли такі твори, як “Різдвяна пісня”, “Новорічні дзвони”, “Цвіркун домашнього вогнища”, “Битва життя”, “Одержимий”. У них Чарлз Діккенс прославляє звичайні людські радощі і висуває на передній план цінність людського тепла та щастя, що актуально й понині.