У Японії створили прототип екрану телевізора, здатний імітувати смаки їжі.
Професор університету Мейдзі Хомей Міяшіта розробив пристрій під назвою Taste the TV (TTTV), пише Reuters. Він використовує 10 ємностей із харчовими добавками, які комбінуються для створення конкретного смаку.
“Зразок аромату з’являється на гігієнічній плівці екрану телевізора, щоб глядач міг його спробувати. Мета полягає в тому, щоб дати людям можливість скуштувати щось подібне до страв у ресторані на іншому кінці світу, залишаючись удома”, сказав Міяшіта.
Розробку назвали черговим кроком до створення мультисенсорного перегляду контенту. За словами професора Міяшіта, в епоху пандемії технологія може покращити способи зв’язку людей та взаємодії із зовнішнім світом. На створення прототипу TTTV пішов рік. Орієнтовна вартість телевізора у роздрібному продажі складе $875.
Міяшита працює з командою з 30 студентів, які створили безліч пристроїв для ароматизації, у тому числі вилку, яка робить смак їжі більш насиченим. Вчений переконаний, що розробку можна буде використовувати для дистанційного навчання сомельє та кухарів, а також дегустацій, ігор чи вікторин.
Розробник також сподівається створити платформу, на якій користувачі зможуть завантажувати смакові уподобання і насолоджуватися ними, як, наприклад, музикою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відеодзвінок господарю: розробили перший у світі собачий телефон
У Південній Кореї розробили унітаз, що конвертує екскременти у джерело енергії. Його винайшов професор південнокорейського університету Чо Дже Беон. У пристрої встановлений спеціальний вакуум, котрий забирає екскременти без застосування води та відправляє їх до підземного резервуара. Після цього долучаються мікроорганізми, які перетворюють відходи на корисний вуглеводень та метан.