fbpx

1,5 тис. томів за вісім років: завершили розслідування злочинів Януковича і його спільників

Головна Сторінка » 1,5 тис. томів за вісім років: завершили розслідування злочинів Януковича і його спільників

Держбюро розслідувань завершило розслідування щодо злочинів президента-втікача Віктора Януковича та інших дев’яти високопосадовців під час акцій протесту на Майдані 2014 року.

Розслідування тривало 8 років, за цей час зібрали з понад 1,5 тисячі томів доказів, повідомили в ДБР.

“До складу злочинної групи високопосадовців входили міністр оборони, голова Служби безпеки України та його перший заступник керівник Антитерористичного центру, міністр внутрішніх справ та його заступник, начальник головного управління командувач внутрішніх військ МВС , тимчасово виконувач обов’язків начальника міліції Києва, начальник міліції громадської безпеки у Києві та командир “Беркуту”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кличко розповів, як під час Майдану мало не побився з Януковичем

Усі вони підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень під час масових акцій протесту, які проходили у центрі Києва з 18 до 20 лютого 2014 року.

Через дії цієї організованої злочинної групи загинуло 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

У рамках кримінального провадження розслідувано 1019 епізодів злочинних дій.

Стороні захисту повідомили про завершення та надали доступ до матеріалів досудового розслідування.

Після ознайомлення захисників з матеріалами справи, обвинувальний акт скеруюють до суду для вирішення питання про розгляд справи заочно, оскільки ексвисокопосадовці з 2014 року переховуються від органів слідства та суду.

5 листопада 2021 року президенту-втікачу Вікторові Януковичу повідомили нову підозру – як керівнику організованого злочинного угруповання. До складу групи входили колишні високопосадовці МВС, СБУ та ЗСУ.

Окрім цього, Януковичу повідомили про підозру в організації терористичного акту відносно демонстрантів 18 лютого 2014 року.