Президент США Дональд Трамп повідомив про намір запровадити 50% мито на імпортовану мідь.
А також анонсував можливість запровадження високих тарифів на напівпровідники та фармацевтичну продукцію. Як передає Reuters, ці заходи є частиною розширення торговельного тиску Вашингтона, що вже викликає занепокоєння на глобальних ринках.
Трамп також підтвердив свої плани ввести 10% мито на товари з Бразилії, Індії та інших країн блоку BRICS. Попри жорстку риторику, він зазначив, що переговори з Євросоюзом і Китаєм наразі йдуть конструктивно. Проте, за словами президента, протягом кількох днів Брюссель отримає офіційне повідомлення про введення нових мит.
“Час настав: Америка повинна почати отримувати компенсацію від тих, хто довгі роки нас обкрадав і насміхався за нашою спиною”, – заявив Трамп на засіданні уряду у Білому домі.
Після оголошення про нові мита ф’ючерси на мідь у США зросли більш ніж на 10%. Мідь є критично важливою сировиною для галузей електротранспорту, оборони та енергетики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на нафту пішли вниз: інвестори бояться тарифів Трампа
Натомість акції американських фармацевтичних компаній відреагували падінням – Трамп згадав про можливість запровадження 200% мита на імпорт медикаментів. Водночас президент уточнив, що реалізація цього кроку може бути відкладена приблизно на рік.
Реакція на світовій арені не забарилася: представники інших держав уже заявили про намір пом’якшити вплив потенційних обмежень. Це стало можливим після того, як Трамп переніс початок дії нових тарифів з найближчої середи на 1 серпня.
Хоча адміністрація Трампа обіцяла досягнути 90 торговельних угод за 90 днів, наразі вдалося підписати лише дві – з Великою Британією та В’єтнамом. За словами президента, угода з Індією перебуває на завершальному етапі.
Трамп також зазначив, що вже у середу має намір оприлюднити щонайменше сім нових тарифних ініціатив, і ще більше – пізніше того ж дня.
Тим часом торговельні партнери США висловлюють занепокоєння щодо непередбачуваності рішень Вашингтона, що ускладнює не лише переговорний процес, а й внутрішню координацію можливих компромісів.
Світові ціни на нафту знизилися 8 липня після відчутного зростання на попередній сесії.
Причиною стали нові заяви президента США Дональда Трампа щодо запровадження мит, а також вищі, ніж очікувалося, прогнози щодо видобутку ОПЕК+ у серпні.