21 листопада християни східного обряду відзначають свято архистратига Михаїла. В Україні ставлення до цього свята, як і до архангела Михаїла завжди було особливим. Адже його вважають покровителем Києва.
Здавна цього дня молилися “головному небесному воїну” про захист від ворогів, злодіїв, стихійних лих і всякого зла, пише Gazeta.ua.
Віряни цього дня обов’язково йдуть до церкви та моляться архистратигу Михаїлу.
Помітили, що на Михайла часто буває останнє перед справжньою зимою потепління. Дороги у цей день відтавали, тому його ще називали “Михайлівські грязі”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День гідності та свободи ‒ історія свята та листівки
За повір’ями, на Михайла не можна нічого робити в корисливих цілях. Казали, що Михайло обов’язково покарає тих, хто наживається на людях.
Вдалим вважають це свято для вирішення сімейних питань. Його краще провести із родиною. Добрий день для водних процедур ‒ можна відвідати лазню або басейн.
За народними віруваннями, на Михайла категорично не можна мити голову, бо “змиєте” розум. Не слід також судити інших людей, обговорювати їх, заздрити.
Давні прикмети свідчать: якщо цього дня багато жолудів на дубі ‒ до м’якої зими. Казали також, що сонячний день на Михайла ‒ до морозної зими. А густий туман віщує потепління.
Якщо вранці 21 листопада мороз, то в грудні і січні буде багато снігу. А іній ‒ до суворої зими.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 листопада, у західній частині України переважно буде без опадів. У решті регіонів можливі помірні дощі. А у Вінницькій, Київській, Чернігівській та Сумській областях очікується сніг та мокрий сніг.
21 листопада важко буде зосереджувати увагу на роботі. Швидко наставатиме втома. Про це Gazeta.ua розповіла астрологиня Олена Максимова.