Подружжя Станіслав і Альона Франки з Оріхова Запорізької області годують 200 собак і 100 котів. Місто щодня обстрілюють, постійні перебої зі світлом, газом, зв’язком.
“Повідомили анонімно, що страждають тварини. Дали адресу будинку. Приїхав туди, побачив трьох бійцівських псів: один закритий у вольєрі, двоє бігали по двору. Тварини були дуже виснажені, здавалися скелетами, обтягнутими шкурою. Погодував їх, налив води. Почав постійно приїздити. Згодом у той двір і навколо нього було багато прильотів. Зрозумів, що тварин треба рятувати”, – розповів Станіслав Франк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старий Воротнічок, мудрий Хасан та наляканий Арчі: як з охопленого війною Бахмута волонтери рятували тварин
За його словами, одного собаку хтось отруїв. Для двох псів знайшли нових господарів.
“Є азіат, до якого навіть господарі боялися підходити. Вони виїхали з міста через постійні обстріли, зателефонували мені. Сказали, що у дворі лишилася німецька вівчарка на прив’язі та азіат у вольєрі. Попередили, що він дуже злий. Я пообіцяв, що доглядатиму тварин. Перший раз усе пройшло нормально. Потім був обстріл того району. Приїхав, відкриваю хвіртку, а переді мною величезний писок із зубами. Вольєр пошкодило під час обстрілу, й азіат вибрався в двір. Довелося залазити через сусідів по паркану, щоб їх із вівчаркою нагодувати”, – додав чоловік.
Іноді про покинутих тварин повідомляють занадто пізно.
“Написали смс-повідомлення з прихованого номера. Вказали адресу, попросили подивитися собаку. Запитав, коли люди виїхали. Виявилося, минув уже місяць. Зразу скочив у машину, помчав за вказаною адресою. Але, на жаль, тварина вже померла від голоду. Після цього записав відеозвернення. Попросив анонімно повідомляти нам, де є покинуті тварини. Усім дякую й нікого не засуджую. Бо в кожного своя межа страху, реакція на воєнні дії. Буває, справді страшно”, – наголосив Станіслав Франк.
Повна версія матеріалу буде опублікована в рамках спецпроєкту “Післявоєнна реконструкція”. Стежте за анонсами на Gazeta.ua.
Після повномасштабного російського вторгнення кількість тварин в українських притулках зросла в середньому на 60%. Настільки ж стало більше підопічних у зооволонтерів прифронтових областей. Більшість покинутих чотирилапих – домашні, за даними опитування національної ініціативи комплексної допомоги чотирилапим Save Pets of Ukraine. Вона об’єднала десятки неприбуткових та бізнесових організацій, приватних донорів у США, Англії, Європі та Україні.