Після другої блокади Росією у Босфорі поновилась інспекція суден, які прямують “зерновим коридором”.
Нині Україна разом з Туреччиною, ООН та іншими партнерами продовжує консультації щодо шляхів забезпечення повної реалізації зернової угоди. Про це у Twitter повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборона на експорт українського зерна: економіст пояснив, як вийти з ситуації
Він нагадав, що Росія намагалась зірвати виконання зернової угоди. За підсумками зустрічі з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром за 17-18 квітня не було складено інспекційного плану та не проведено жодної інспекції в територіальних водах Туреччини.
“18 квітня українська сторона запропонувала провести хоча б дві інспекції вихідного та дві ‒ вхідного флоту. Ця пропозиція була підтримана також турецькою стороною, але не була реалізована через позицію Росії”, ‒ зазначив урядовець.
За його словами, під час зустрічі сторони дійшли згоди щодо поновлення реєстрації та інспектування суден, що прибувають для завантаження українським зерном.
Через блокування експорту з боку Росії може бути призупинена робота “зернової угоди”. Росія 18 квітня знову заблокувала інспекцію судів.
Перед тим Росія заблокувала у Чорному морі близько 50 суден з українським зерном. Тому Євросоюз надалі сприятиме експорту української сільгосппродукції через “коридори солідарності” на кордонах між Україною та країнами ЄС.