Росія намагається вдавати, що досі має важливі дипломатичні партнерські відносини.
Кремлівський диктатор Володимир Путін 24 травня виступив перед учасниками Міжнародної зустрічі високих представників з питань безпеки в Москві з шаблонною риторикою, йдеться у свіжому звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW).
“Він укотре звинуватив Захід у створенні глобальної нестабільності та закликав держави Азії, Африки та Латинської Америки до формування багатополярного світового порядку. Пізніше Путін відвідав Євразійський економічний форум у столиці разом із Олександром Лукашенком, президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим, президентом Киргизстану Садиром Жапаровим та віце-прем’єр-міністром Вірменії Мгером Григоряном”, ідеться в повідомленні.
Путін також зустрівся із президентом Сербії Мілорадом Додіком. Під час зустрічі той демонстративно підтримав російський наратив про війну в Україні, заявивши, що Росія змушена була розпочати так звану спеціальну військову операцію, бо війна це нібито зіткнення РФ із Заходом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індія допомагає країнам Європи обходити антиросійські санкції
“Кремль використав міжнародні форуми та зустрічі з главами держав, аби зобразити Росію країною, що має міцні міжнародні партнерські відносини, та виступити за формування потенційної антизахідної коаліції. Зокрема, Путін намагався, але не зміг забезпечити безмежне двостороннє партнерство з президентом Китаю Сі Цзіньпіном наприкінці березня та об’єднати Китай із Росією у вигаданому Путіним геополітичному конфлікті з Заходом”, додають аналітики.
За лаштунками Путін також чинить тиск на низку країн,зокрема на Індію. Москва погрожує анулювати оборонні та енергетичні угоди, якщо індійці не допоможуть заблокувати очікувані кроки, спрямовані на перетворення РФ на фінансову та політичну державу-ізгоя через повномасштабне вторгнення в Україну.
9 травня російський диктатор Володимир Путін спробував продемонструвати силу, але парад у Москві лише показав геополітичну ізольованість президента Російської Федерації. Військовий парад в Москві був коротшим, ніж у попередні роки. Там проїхав один 80-річний танк Т-34 та не було авіації. На захід у РФ приїхали глави лише шести країн: Вірменії, Таджикистану, Киргизстану, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану, а також самопроголошений президент Білорусі.
18 травня Сі Цзіньпін провів у Китаї перший в історії саміт з лідерами п’яти країн Центральної Азії. Путіна на цей захід не запросили.
На саміті китайський лідер запропонував очільникам Казахстану, Таджикистану, Киргизстану, Туркменістану та Узбекистану розширити співпрацю, зокрема в оборонній сфері.