Зараз триває сезон малини. Її цінують за аромат, смак і користь.
Gazeta.ua підготувала найкращі способи заготівлі малини, щоб вона зберегла свій вигляд, смак та корисні властивості.
Якщо малина нічим не оброблена, то ягоди не мийте перед замороженням. Вони вберуть рідину і розмокнуть. А це вплине на якість у майбутньому, радить шеф-кухар Євген Клопотенко.
Достатньо перебрати. Гнилу викиньте. З тієї, що зім’ялась – зваріть компот з листочками м’яти для виразного аромату.
Якщо купували малину в супермаркеті чи на ринку, то перекладіть по дві-три жмені в друшляк. Помийте під холодною водою. Потім викладіть ягоди на паперовий рушник. Бажано – в один шар. Так швидше просохне. Залиште на 4-5 год. Після цього починайте заморожувати.
Бажано використовувати нові герметичні пакети розміром 20 на 40 см. Вони невеличкі та вміщають дві-три порції малини. Більші пакети не варто брати. Чим рідше відкриваєте пакет, тим ягоди менше обвітрюються і вбирають в себе аромати морозильної камери.
Ціла малина
Візьміть дощечку чи велику тарілку, яка поміщається в морозильну камеру. Застеліть її кухонним рушником або фольгою. Викладайте малину одну від одної на відстані 2 см. Поставте в морозильну камеру до повного замороження. Потім виймайте та складайте в герметичний пакет. Зберігайте в камері до 12 місяців.
Пюре з малини
Ягоди перебийте до однорідності блендером та розлийте в силіконові форми для кексів. Поставте в морозильну камеру до повного замороження. Готове пюре вийміть й перекладіть в герметичні пакети. Можна одразу влити суміш до герметичного пакета. За бажанням до пюре додавайте цукор чи цукрову пудру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому не можна їсти малину: корисні поради
Скільки потрібно цукру на 1 кг ягід малини?
Все залежить від уподобань та смаку самої малини. Бо є солодкі і кисло-солодкі сорти. Зазвичай, можна додати 100-200 г цукру на 1 кг ягід.
Літо – пора сезонних ягід, смачних, ароматних та насичених різними вітамінами.
Експерт Еліс Бір пояснила, що ягоди дуже пористі, ніжні та з тонкою шкіркою. В результаті вони можуть швидко розкладатися. При цьому утворюють сіро-блакитну плісняву.
Щоб ягоди не псувались, є одна порада. За словами експерта, слід покласти ягоди в миску. Влити чашку оцту та дві чашки води. Покладіть ягоди в оцет на 10 хв. Промийте, просушіть і покладіть у ємність з паперовим рушником. Оцет вбиває плісняву на поверхні, але при цьому ягоди також не пахнуть оцтом, тому що їх потім промили.