Приберіть безлад у домі і не лінуйтесь: головні заборони та прикмети дня

Головна Сторінка » Приберіть безлад у домі і не лінуйтесь: головні заборони та прикмети дня

11 жовтня віряни вшановують апостола від 70-ти Пилипа, а також Феофана Сповідника, єпископа Нікейського.

Феофан був родом з Єрусалима, з родини християн. Його і старшого брата Феодора віддали на навчання в лавру святого Сави, там вони прийняли чернечий постриг, а Феофан через кілька років став пресвітером лаври.

В ті часи в країні почалася іконоборча боротьба, і патріарх єрусалимський відправив Феофана і Феодора до Константинополя – на захист віри. Там брати потрапили в ув’язнення і провели в ньому 25 років, де їх мучили голодом і піддавали важким випробуванням. Феодор так і помер в ув’язненні, а Феофан дожив до закінчення іконоборчої боротьби, повернувся і став єпископом Нікейським. Після себе святитель залишив велику спадщину: близько 150 канонів.

Пилип був родом із Кесарії Палестинської. Він був одруженим чоловіком і мав чотирьох дочок. За благочестя святі апостоли поставили його дияконом у Єрусалимській церкві.

Коли в Самарії проповідував Христос, Пилип вирушив туди, Ісус зробив його одним із сімдесяти апостолів. Там Пилип став відомий як чудотворець – лікував від недуг, проганяв бісів, давав поради та проповідував. Язичницький волхв Симон, відомий також як чудотворець, одного разу побував на проповіді Пилипа і прийняв хрещення.

Апостол Пилип жив у Самарії деякий час, а потім вирушив до Єрусалима, де його зробили єпископом. Дожив святий до глибокої старості.

Прикмети

Листя падає тильним боком догори – наступного року буде багатий урожай;

кури нахнюпилися – похолодає;

вітер північний у цей день – зима буде холодна і сніжна.

У народному календарі 11 жовтня – свято Пилипова канитель. День так прозвали через те, що намагалися встигнути багато чого зробити до того, як зіпсується погода і розвезе дороги, насамперед – змолоти зерно на млині.

Що не можна робити

лінуватися – неробство цього дня вважається великим гріхом, оскільки святий Пилип був великим трудівником;

залишати безлад у домі – наступного року в бруді всі гроші втратиш;

користуватися гострими предметами – можна поранитися;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поститись будемо менше: опублікували новий календар

переїдати – можна “з’їсти” достаток і благополуччя.

Також цього дня не варто відкладати заплановані справи – пізніше їх буде важко або не вдасться зробити.

Що можна робити

Святому Феофану моляться про здоров’я фізичне і душевне, просять захисту від злих сил. До апостола Пилипа звертаються в складних ситуаціях.

Цього дня слід добре попрацювати, зробити прибирання в будинку – якщо не генеральне, то хоча б поверхневе. Також потрібно постаратися до зими облаштувати свій побут і побут своїх близьких.

Цього року українці будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня. Це нова дата за церковним календарем, який ввели в дію першого вересня.

Перед Різдвом починається один з найтриваліших у році постів Різдвяний піст. Він триває 40 днів і необхідний, щоб очистити душу й тіло перед Різдвом Христовим. Під час Різдвяного посту вірянам дозволяється їсти овочі, фрукти, каші, гриби, бобові, інколи рибу. Але заборонено вживати м’ясо, яйця, молочні продукти, сир, вершкове масло.

Особливою традицією українського Різдва є колядки веселі пісні на релігійну тематику. Колядники обходять будинки, тримаючи в руках велику зірку, та розважають своїх сусідів і членів родини за гроші і солодкі подарунки.