Трагедія в дитсадку Кременчука: чому за два роки не покарали винних

Home Новини звідусіль Трагедія в дитсадку Кременчука: чому за два роки не покарали винних

Місце трагедії досі огороджене червоною стрічкою. Лежить і той стовбур каштана, на який “повісили” смерть дитини. Була перевірка стану готовності закладу дошкільної освіти до роботи в новому навчальному році.

Історія, яка почалася ще до повномасштабного вторгнення, майже два роки без результату розслідування. Історія, яка трапилася наприкінці жовтня 2021 року, коли прогулянка малечі в одному з дитсадків Кременчука обернулася трагедією. Тоді порив вітру зламав дерево, і воно привалило двох вихованців закладу.

Маленька Настя, на жаль, померла в реанімації. Однак відтоді винних так і не знайшли. Під час розслідування правоохоронці попередньо встановили, що дівчинка загинула через невиконання працівниками садочка своїх професійних та службових обов’язків щодо охорони життя дітей. А от експертиза дерева-вбивці показала, що на момент трагедії стовбур мав біологічні ушкодження. Тож, на думку адвоката Руслана Лазоренка, достатньо вже тоді було підстав для вручення підозр завідувачці закладу Галині Гладенькій та заступниці міського голови з питань освіти Ользі Усановій, яка підписала акт та надала дозвіл на експлуатацію садочка.

Є питання і до виховательки, яка у непридатну для прогулянки погоду вивела дітей на ігровий майданчик, адже було штормове попередження. Натомість слідчі досі призначають додаткові експертизи. На сьогодні ми маємо інформацію про те, що експерти проводять дану експертизу, але в зв’язку з тим, що сам криміналістичний центр, який проводить експертизу, в зв’язку з завантаженістю затягує на певний час проведення експертизи, яка необхідна для розслідування кримінального провадження.

Слідство за даними фактами ще триває. Але є питання, чому ці експертизи не були призначені на початку досудового розслідування? Чому ці експертизи призначаються після півтора року досудового розслідування? Чому призначаються експертизи, які не потребують спеціальних знань, зокрема експертизи з правових питань? Оскільки на правові питання повинні дати відповідь слідчі і прокурори. На це відповіді немає. За майже два роки слідства, у дитячому садочку №19 змінили все керівництво. Нова завідувачка Юлія Шевченко стверджує: територію обстежили і дали дозвіл на роботу у новому навчальному році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У дитсадку гілка вбила 4-річну дівчинку

Місце трагедії досі огороджене червоною стрічкою. Лежить і той стовбур каштана, на який “повісили” смерть дитини. Була перевірка стану готовності закладу дошкільної освіти до роботи в новому навчальному році.

До складу комісії входив фахівець, провідний інженер комунального підприємства “Благоустрій Кременчука”. Зауважень щодо стану зелених насаджень не було.

А як же акт перевірки готовності садочка до навчального року 2018-2019 років, який підписала віцемерка Ольга Усанова? Там чорним по білому зазначено: “Кількість дерев нуль”. Більше того, у актах наступних років за підписом тієї ж чиновниці про дерева взагалі нічого. Документально дерев на території садочка не було. Тож експертизу якого дерева робили, ми запитали головну підписантку справи. Відповідь: “Цим займаються фахові правоохоронні органи. Я не є фігурантом в цій справі”.

Із відкритих джерел журналісти дізналися, що колишня директорка садочка Галина Гладенька тривалий час була обізнана про аварійність дерев на території підпорядкованого її навчального закладу. Від 2015 року відповідні акти за її підписом подавалися на розгляд контролюючим органам. Жодних результатів перевірок за цими зверненнями. Сьогодні пані Гладенька пішла на підвищення і працює у міському департаменті освіти. Отримати від неї хоч якісь пояснення не вдалося.

На думку адвоката Руслана Лазоренка, зібрано достатньо доказів. Він переконаний, що справу штучно затягують, аби закрити кримінальне провадження через закінчення строків досудового розслідування.

Потерпіла не довіряє правоохоронним органам Кременчука. Тому що до цього часу заступник міського голови виконує свої обов’язки. До цього часу вона опікується освітою. Потерпіла вважає, що такий спосіб здійснює вплив на досудове розслідування, на правоохоронні органи, на департамент освіти, на свідків.

“Я зверталася до всіх інстанцій, до президента, до генерального прокурора. Не можна цю справу розглядати територіально. Але я сподіваюся, що моя справа буде розглянута, і буде зміна слідчих та процесуальний нагляд прокурорів теж буде змінено”, – каже жінка.

Настуся була довгоочікуваною та єдиною донькою пані Світлани. То був перший тиждень знайомства з садочком, до якого свого часу ходила і сама мама дівчинки. Зараз Світлана Німчина перебуває в одній з європейських країн і продовжує свою боротьбу за справедливість.

21 жовтня 2021 року у Кременчуцькому дитсадку №19 на Полтавщині гілка каштана впала на виховательку, 5-річного хлопчика та 4-річну дівчинку. В останньої був найважчий стан. Наступного дня близько 6:00 вона померла в лікарні.