На Хортиці знайшли унікальний бронзовий кинджал, датований другим тисячоліттям до нашої ери.
Зброю було виявлено після зниження рівня води в річці Дніпро. Про це повідомляє ZPRZ.CITY.
Фахівці зазначають, що бронзові артефакти, такі як цей кинджал, з пізньої бронзової епохи, зустрічаються вкрай рідко. Такі знахідки були настільки цінними, що їх можна порівняти з дорогоцінним металом того часу.
Тетяна Шелеметєєва, старший науковий співробітник заповідника “Хортиця”, наголосила, що у них у колекції налічується лише три кинджала, два серпи та кілька прикрас із бронзи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після посухи виявили наскельні малюнки
Раніше на Хортиці було виявлено подібну археологічну знахідку – кинджал, і це свідчить про значну історичну цінність цієї території. Тепер бронзовий кинджал, виявлений на острові, стає частиною багатої колекції археологічних скарбів, доступних для вивчення в Музейних студіях “Місто за порогами” в центрі Запоріжжя.
Крім того, цього сезону співробітники заповідника “Хортиця” також знайшли старовинний адміралтейський якір з дерев’яною перекладиною, що є рідкістю серед якорів.
Ці знахідки дають змогу вченим глибше зрозуміти історію та культуру цієї дивовижної місцевості. Обидва якорі, а також бронзовий кинджал та інші археологічні знахідки, тепер представлені на виставці для публічного розгляду.
Неподалік Чернігова в річищі Десни рибалки знайшли старовинний дерев’яний човен.
Човен належить до рибацьких човнів-довбанок, що побутували на річках Десна та Дніпро від XVIII до початку XX ст. Про це повідомили в Центрі археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя.
Науковці Інституту археології НАН України обстежили човен, розчистили його частково та зробили графічну й фотограмметричну фіксацію, щоб ідентифікувати надалі.
Також створили кресленик, зняли обміри та створили 3D-модель з ортофотопланом.