Для ефективного прання важливо, щоб пральна машина була завжди чистою.
Але при регулярному використанні ущільнювальна резина, що розташована навколо дверцят, часто може накопичувати бруд, залишки миючих засобів та бактерії. Кілька перевірених способів очистити резинку пральної машини наводить Gazeta.ua.
Одним з найефективніших засобів є оцет. Потрібно змішати рівні частини оцту і води в контейнері й цією сумішшю вимити резину за допомогою ганчірки або губки. Потім її потрібно протерти чистою вологою ганчіркою.
Допомагає також проста харчова сода. Її потрібно змішати з невеликою кількістю води, щоб утворилась паста. Потім її наносять на резинку і залишають на 15-20 хвилин. Після цього резинку слід обережно витерти м’якою щіткою або ганчіркою. Залишиться лише промити чистою вологою ганчіркою.
Можна також змішати сіль і свіжовичавлений лимонний сік, щоб отримати пасту. Її потрібно нанести на резинку і залишити на кілька хвилин. Потім резинку протирають щіткою або ганчіркою й промивають чистою вологою ганчіркою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи закривати кришку унітазу під час змивання: мікробіологи поставили крапку
Варто також дотримуватись деяких рекомендацій, щоб запобігти забрудненню пральної машини. Зокрема, слід регулярно чистити фільтр і помпу. Адже багато пральних машин мають фільтр і насос, які можуть збирати сміття та забруднення. Про те, як правильно їх чистити, зазвичай пишуть в інструкції з експлуатації машинки.
Пральну машинку також слід промивати порожнім циклом. Інколи варто прокручувати її порожньою з використанням гарячої води. При цьому додають оцет або спеціальний миючий засіб для пральних машин. Це допоможе видалити накопичені відкладення і бактерії.
Щоб машинка залишалася чистою, потрібно використовувати правильну кількість миючого засобу. Перебір може призвести до накопичення залишків на стінках барабана і в резинці, що сприяє забрудненню. Тому варто дотримуватись інструкцій на упаковці миючого засобу та використовувати рекомендовану кількість.
Прати регулярно потрібно з високою температурою, наприклад, 60°C або 90°C, щоб знищити бактерії та видалити відкладення з внутрішніх поверхонь машини. Потрібно також підтримувати чистоту дозатора для миючого засобу. Для цього слід регулярно очищати та промивати дозатор.
Варто уникати переповнення машини. Не потрібно перевантажувати пральну машину, це може ускладнити ефективне змішування води і миючого засобу, бо це може призвести до недостатнього прання і накопичення залишків засобу.
Не забувайте забирати вологу білизну із машини відразу, як тільки прання завершилося. Потрібно виймати білизну з машини і розвішувати її, щоб запобігти розмноженню цвілі і неприємних запахів. Варто також використовувати спеціальні засоби для чищення пральних машин, які допомагають видаляти бактерії.
Пральну машину слід чистити не тільки від накипу, а й у гігієнічних цілях. Інакше згодом білизна буде неприємно пахнути вогкістю, і вам доведеться витрачатися на додаткові засоби для прання.
Gazeta.ua розповість, як позбутися неприємного запаху у пральній машині в домашніх умовах.