Чому люди смикаються уві сні. Пояснення лікаря

Головна Сторінка » Чому люди смикаються уві сні. Пояснення лікаря

Під час сну чи в процесі засинання доводилось помічати смикання усього тіла чи окремих частин – руки чи ноги, наприклад. Або це відбувалось з вами, або помічали за іншими. Цей процес викликав пробудження.

Не усім відомо, що це означає. Лікар Юрій Габорець у своєму блозі в ТікТок розповів, чому людина сіпається, коли спить.

“Момент, коли людина здригається уві сні або їй зовсім здається, що вона падає, провалюється – є варіантом норми. У цей момент йде “перемикання реле” кори свідомості на автоматику підкірки і вона тестує м’язи – чи все в тонусі”, – пояснює лікар.

Якщо навколо відбувається щось галасливе, підсвідомість теж мотивує тіло здригнутися, готуючи організм до пробудження, адже шум є небезпекою.

Однак є нюанс, якщо подібні явища повторюються часто, це може свідчити про те, що людина перевтомлена.

Також, якщо людина здригається в тиші – це може бути зупинка дихання, тобто апною, що не є нормою. Організм сам себе будить, щоб не задихнутися.

“Поставте біля себе увімкнений мікрофон і прослухайте зранку, чи нема у вашому хропінні зупинок дихання. Якщо є, то у такому разі краще звернутися до лора та сомнолога, бо садиться за ніч серце”, – радить Юрій Габорець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде, якщо кожен день засинати після півночі

Бувають випадки, коли уві сні в людини смикається якась певна частина тіла, з таким варто звернутися до невролога.

“Подібні випадки можуть свідчити про початок різних захворювань. Наприклад, хвороба Паркінсона або розсіяного склерозу. Тоді треба провести МРТ”, – довав лікар.

Якщо сниться, ніби ви падаєте – це перехід у глибокий сон.

Щоб краще спати, не наїдайтесь на ніч і не пийте каву.

Є одна річ, якої слід уникати, якщо ви прокидаєтеся серед ночі. Це – перевірка телефону. Перевірка часу може посилити стрес і ускладнити сон.

Крім того, якщо ви перевіряєте час на своєму телефоні, вміст телефону може надто стимулювати, що ще більше заважає вам розслабитися і заснути. Так зване “блакитне світло”, яке випромінює ваш екран, може порушити наші природні цикли сну, тому ви повинні прибрати їх перед сном.