24 лютого 1881 року розпочалось спорудження Панамського каналу. Він сполучає Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем та Атлантичним океаном.
Первинний задум будівництва каналу, що сполучає 2 океани, належить до XVI ст. Проте 1-ша спроба будівництва судноплавного шляху на Панамському перешийку датується 1879 роком.
Будівництво Панамського каналу стало одним із найбільших і надскладних будівельних проєктів. Завдяки Панамському каналу морський шлях із Нью-Йорка до Сан-Франциско скоротився з 22,5 тис. км до 9,5 тис. км.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уламки корабля шукали 73 роки
Канал пропускає через себе судна найрізноманітніших типів: від приватних яхт до величезних танкерів і контейнеровозів. Максимальний розмір судна, яке може пройти по Панамському каналу, став фактично стандартом у суднобудуванні, отримавши назву Panamax.
Канал складається з 2 штучних озер, сполучених каналами і поглибленими руслами річок, а також із 2 груп шлюзів. З боку Атлантичного океану трикамерний шлюз Gatun сполучає Лімонську бухту з озером Гатун. З боку Тихого океану двокамерний шлюз Miraflores і однокамерний шлюз Pedro Miguel сполучають Панамську бухту з руслом каналу.
При вході до протоки Золоті Ворота біля Сан-Франциско у США 22 лютого 1901-го наскочив на рифи і затонув американський пароплав “Ріо-де-Жанейро”. Загинули 128 людей.