Захищати город від ведмедки, яку ще називають капустянкою або вовчком звичайним, потрібно ще навесні.
Саме у цей час шкідники прокидаються від сплячки і починають активно шукати їжу, знищуючи вже посаджені культури. Капустянка може за раз відкласти до 300 яєць, тому боротися з нею слід постійно, пише Gazeta.ua.
Особливо ці шкідники загрожують пшениці, рису, житу, ячменю, кукурудзі, вівсу та іншим злаковим культурам. Любить ведмедка також горох, сочевицю, квасолю, буряки, картоплю, моркву, капусту, кавуни, дині, огірки, гарбузи. Знищує цибулю, редиску, баклажани, томати, перець, земляний горіх, соняшник, льон, тютюн та суниці.
Капустянка також може зашкодити молодим яблуням, грушам, сливам, вишням, черешням, абрикосам та персикам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три дієві способи, як позбутись кульбаби в дворі та на городі
Є багато ефективних способів боротьби з ведмедкою, які не зашкодять рослинам. Наприклад, шкідників можна залити мильним розчином. Замість мила підійде також пральний порошок. Медведки не люблять мийних засобів, через деякий час вони вилізуть на поверхню ґрунту. Тоді їх можна знищити.
Допоможуть також спеціальні солодкі пастки-приманки. Потрібно краї скляної банки обмазати варенням, кілька ложок покласти у середину. Банку слід закопати на городі так, щоб її краї були на рівні ґрунту. Вночі ведмедки поповзуть на запах солодкого й потраплять в пастку.
Окрім того, можна використати приманку з пивом. Вона схожа на солодку пастку, але замість варення у банку або пляшку із широким горлом наливають свіже пиво. Її потрібно закопати її у землю під кутом 45 градусів, щоб верхній край горла був на рівні поверхні ґрунту. При цьому лунку оббризкують водою, прикривають будь-яким матеріалом і насипають зверху трішки землі.
Дієвим засобом у боротьбі з капустянкою вважають також настій валеріани. Потрібно в 10 л води розчинити 3 столових ложки валеріани. Щотижня після основного поливу рослин під кожен кущ чи дерево варто виливати по склянці такого розчину. Щоб ведмедка повністю зникла з ділянки, достатньо буде трьох-чотирьох тижнів.
Ефективним способом позбутися ведмедки на городі є квіти навколо грядок. Можна посадити навесні чорнобривці, календулу або хризантеми. Їхній аромат відлякує капустянку, а коріння виділяють особливі речовини, які не подобаються шкідникам.
Хрущі навесні майже не шкодять майбутньому врожаю, чого не можна сказати про їхніх личинок.
Зазвичай хрущі активізується у другій половині весни, найчастіше – у травні. Щоб убезпечити від їхніх личинок урожай, дачникам та городникам варто контролювати кількість дорослих особин.