Як жінкам дбати про здоров’я під час війни: поради кожній

Головна Сторінка » Як жінкам дбати про здоров’я під час війни: поради кожній

Війна приносить не лише фізичні, а й емоційні випробування, що можуть суттєво вплинути на жіноче здоров’я. У такі часи особливо важливо дотримуватись простих, але дієвих правил, які допоможуть зберегти фізичну та психічну рівновагу.

Ось 6 порад, які допоможуть жінкам залишатись здоровими навіть у складних умовах.

У воєнний час краще за все відмовитись від використання тампонів та менструальних чаш для уникнення інфекційно-токсичного шоку. Річ у тому, що при їх невчасній заміні у вологому середовищі збільшується кількість шкідливих бактерій.

Будь-який грамотний гінеколог підтвердить вам, що щоденні прокладки надійно захищають білизну від виділень, але ніяк не впливають на гігієну статевих органів. Ба більше, вони можуть стати причиною проблем, адже прокладки надто активно вбирають секрет, тим самим порушуючи захисний шар шкіри у делікатній зоні.

Якщо у вас почалася менструація, а звичайних прокладок під рукою немає – запитайте у жінок навколо або у сусідів. Скоріш за все, у когось вони точно знайдуться.4. Зробити прокладку можна власноруч. Для цього згодиться поліетиленовий пакет, який покривають чистими (це дуже важливо!) бинтом, ватою або марлею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім причин, чому жінкам 40+ треба їсти журавлину

Перебуваючи в укритті та не маючи можливості прийняти душ, використовуйте вологу серветку для інтимної гігієни. Не забувайте базове правило і витирайте інтимну зону спереду назад.

При затримці місячних унаслідок стресу та емоційного перевантаження не панікуйте. Жіночий місячний цикл дуже залежить від якісного сну та ментального здоров’я. Тому, якщо вам дуже страшно і складно опанувати себе, пийте чаї з мелісою, м’ятою та ромашкою, а також приймайте щось із цих простих та доступних препаратів в аптеках: магній, Магне В6, комплекс В, ГАМК (GABA), L-теанін, 5-НТР.

Є три ранні симптоми, що вказують на наближення клімаксу. Це природний процес фізіологічної перебудови організму жінки від 45 років. Період настання менопаузи залежить від особливостей організму.

Менструальний перехід може розпочатись навіть за вісім років до клімаксу. Повне згасання репродуктивної функції відбувається у віці 60-65 років.