Зазвичай часник зберігають в погребах, але якщо його немає, зберегти часник свіжим на всю зиму може бути складним завданням.
Кілька порад, як зберегти часник взимку, щоб він не висох, зібрала. Важливо насамперед підготувати часник до зберігання, пише Gazeta.ua.
Слід переконатися, що часник повністю висушений. Для цього його можна залишити на кілька днів у сухому і добре провітрюваному місці. Також рекомендується очистити голівки від бруду і зайвих лусочок, але стебла при цьому не обрізати занадто коротко, якщо планується плетіння кіс або вінків.
Один зі зручних способів зберігання часнику – у трилітровій скляній банці. Головки часнику укладають у банку, а замість кришки використовують складену в кілька разів марлю, що дає змогу часнику “дихати”. Зберігайте банку в темному і сухому місці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картопля не проросте до весни: хитрість, яка збереже овоч до нового врожаю
Можна також тримати часник у косах або пучках. Косу або пучок підвішують у провітрюваному місці, захищеному від прямих сонячних променів. Такий спосіб не тільки збереже часник, а й прикрасить кухню.
У сітці або панчосі зберігання в сітці або капроновій панчосі – це простий і ефективний спосіб. Обидва матеріали добре пропускають повітря, запобігаючи загниванню. Сітку або панчоху з часником підвішують у темному місці, і періодично перевіряють стан головок.
У харчовій плівці Якщо вологість повітря у квартирі занадто низька, часник може всихати. Щоб уникнути цього, головки часнику можна упакувати в харчову плівку.
У холодильнику часник можна зберігати, але тільки за умови, що він перебуватиме в герметичній упаковці, щоб уникнути зайвої вологості. Однак найчастіше часник зберігається в кімнатних умовах, якщо дотримано всіх правил підготовки та вибору місця.
Якщо часник починає всихати під час зберігання, це може бути пов’язано з недостатньою вологістю повітря або неправильною підготовкою головок. Щоб цього уникнути, використовуйте харчову плівку або скляні банки, а також регулярно перевіряйте стан часнику і видаляйте всохлі або зіпсовані головки.
Деякі дерева відомі своєю здатністю активно осушувати ґрунт і цим допомагають уникнути надлишкової вологості у дворі.
Проте не всі види дерев однаково підходять для таких умов. Особливе значення має вибір правильних дерев для посадки біля вигрібної ями для збереження здоров’я ґрунту і запобігання затопленню.