Європейському Союзу треба збільшити поставки обладнання для енергетичного сектору України й водночас наростити постачання засобів протиповітряної оборони, щоб захистити від знищення вже нове поставлене енергетичне обладнання.
Про це під час пресконференції за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у кулуарах Генасамблеї ООН сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє “Укрінформ”.
“Єврокомісія вийшла з пропозицією акумулювати кредит у 35 мільярдів євро, щоб підтримати Україну як у військовому вимірі, так і в економіці. Обидві речі мають бути зроблені одночасно. Немає сенсу забезпечувати Україну електричною генерацією сьогодні, якщо вона буде зруйнована вже завтра, – це був би нескінченний процес. Тож ми маємо надати Україні спроможності з виробництва електроенергії та енергетичні спроможності, і в той самий час, – засоби протиповітряної оборони, щоб уникнути руйнування цих спроможностей вже за кілька днів”, – вказав він.
Пропозиція Єврокомісії щодо виділення Україні нового кредиту в 35 млрд ще має бути офіційно погоджена країнами-членами на рівні Ради ЄС.
Важку ситуацію в енергетиці України була обговорена на рівні міністрів G7+ під головуванням Державного секретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Україна втратила до двох третин генеруючих спроможностей на близько 9 гігаватів внаслідок російських атак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський провів в США низку робочих зустрічей: з ким і про що домовились
“Ми маємо надати українцям більше спроможностей протиповітряної оборони, а також більше спроможностей, щоб атакувати росіян у місцях, звідки росіяни атакують їх, українців. Інакше росіяни будуть робити це у повній безкарності”, – сказав високий представник ЄС.
Дозвіл атакувати цілі на території РФ більшість країн ЄС вважають внутрішньою справою.
“Ми будемо продовжувати обговорювати це, зокрема, на рівні G7. У будь-якому випадку, країни-члени ЄС вважають, що це питання належить до їх національної компетенції. Деякі з них вже прийняли таке рішення, деякі не прийняли або не хочуть приймати, інші, ймовірно, прийняли, але поки про це не говорили. У будь-якому випадку, тут, в США, ми будемо це обговорювати. Моя позиція – на користь такого дозволу”, – сказав Боррель.
Росіяни та їх диктатор Володимир Путін намагаються підірвати єдність усіх держав та вкрасти у них мирне майбутнє. Їм не вдасться це зробити.
Всі світові держави прагнуть жити у мирі та злагоді. Україна підтримує зусилля, спрямовані на те, щоб усі країни були єдиними, у безпеці та суворо дотримувалися Статуту ООН, розповів президент на саміті ООН в США.