У Любліні стартував набір добровольців-громадян України для участі в Українському легіоні.
За перші дні роботи рекрутингового центру надійшло 138 заявок на співбесіду через сайт та ще 58 – через консульські установи, повідомило Міноборони.
Консультації та супровід у процесі оформлення надаватимуть понад півтора десятка співробітників центру – офіцерів ЗСУ, які прибули з України.
“На базі центру працює військово-лікарська комісія, до складу якої входять лікарі та медичний персонал з усім необхідним обладнанням для проведення обстежень та видачі висновків про придатність до служби. Після оформлення підготовка добровольців відбуватиметься на полігоні, який розгорнула польська сторона”, – зазначив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найбільш популярні професії, які обирають добровольці в центрах рекрутингу до ЗСУ
Україна надасть добровольцям легіону форму та тилове забезпечення, а Польща – озброєння і техніку. Після опрацювання заявок персонал центру зв’язується з кандидатами для проведення попередньої бесіди, уточнення інформації та визначення посад, додав він.
Кандидатів з українськими паспортами запрошують до центру на співбесіду з командиром, під час якої проводиться перевірка документів та визначення посади. Також кандидату видається направлення на медичний огляд.
У разі, якщо медкомісія проходить успішно, доброволець отримує дату підписання контракту, в основному через два тижні після завершення всіх перевірок.
“Після підписання контракту добровольці вирушають на полігон для проходження навчання, яке триватиме 35 днів. В подальшому військовослужбовці можуть бути направлені на підвищення навичок на одну з європейських баз НАТО ще на кілька місяців”, – зауважив Гаврилюк.
Подати заявку на участь можна через офіційний сайт або в консульствах та посольствах України.
Голова польського Міністерства національної оборони Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що кількість українців, які бажають приєднатися до Українського легіону в Польщі, виявилася вкрай малою.
Формування Українського легіону було передбачене двосторонньою безпековою угодою між Україною та Польщею. Український легіон у Польщі мав пройти навчання, отримати озброєння та підготовку для захисту України, при цьому польська армія відповідала за підготовку, а Київ – за рекрутування.