Найбільша кількість самогубств відбувається щопонеділка.
А Новий рік став ще одним періодом підвищеного ризику. Такі дані дослідження, яке охопило 26 країн, опублікованого в BMJ.
Водночас, вплив вихідних і Різдва на частоту самогубств виявився неоднозначним і залежав від регіону.
Вчені зазначають, що отримані результати можуть допомогти в розробці більш ефективних програм профілактики суїциду. Наприклад, у дні підвищеного ризику можна проводити спеціальні кампанії з підвищення обізнаності про проблему і надавати додаткову підтримку людям, схильним до суїцидальних думок.
Автори дослідження притримуються думки, що підвищений ризик самогубств по понеділках може бути пов’язаний зі стресом, пов’язаним із поверненням до роботи після вихідних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитина задумалася про самогубство – ознаки підготовки до суїциду
Збільшення кількості самогубств у Новий рік може бути зумовлене низкою чинників, включно з підвищеним вживанням алкоголю, соціальним тиском і розчаруванням у невиконаних обіцянках.
Дослідники підкреслюють, що необхідно проводити подальші дослідження для глибшого розуміння причин, що лежать в основі цих закономірностей. Проте вже зараз можна зробити висновок про те, що профілактика суїциду має бути комплексним і багатогранним процесом.
У Києві затримали адміністраторку “групи-смерті”. Вона втягнула 13 дітей у спілкування щодо самогубства. Жінка виявилася психічно хворою.
Найчастіше на суїцид йдуть підлітки від 14 до 17 років. Хлопці удвічі частіше за дівчат вкорочують собі віку.