Захід недооцінює КНДР.
Експерти вже кілька місяців висловлюють серйозне занепокоєння щодо глобальної зміни позиції диктатора Кім Чен Ина, пише Financial Times.
“Північнокорейський диктатор прийняв стратегічне рішення розпочати війну. Кім вирішив відмовитися від дипломатичних ініціатив щодо США і Південної Кореї на користь конфронтаційної політики”, – вважають два відомих дослідники, Роберт Карлін і Зігфрід Хеккер.
Карлін, який тривалий час очолював групу Держдепартаменту США з північнокорейського напрямку, і Геккер, колишній керівник Лос-Аламоської лабораторії, неодноразово відвідували Північну Корею. За їхніми підрахунками, арсенал ядерної зброї КНДР може налічувати до 50-60 боєголовок, а риторика Кіма свідчить про можливість військового конфлікту з їхнім використанням.
“Як і Сі Цзіньпін та Володимир Путін, Кім Чен Ин вважає, що США перебувають у стані довготривалого занепаду, і бачить в цьому історичний шанс здобути перевагу у протистоянні зі своїми супротивниками на тлі глобальної перебудови, яку Сі Цзіньпін називає змінами, яких не було протягом століття”, – йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден заявив, що Україна повинна завдати удару по солдатах КНДР, якщо вони увійдуть на її територію
Попри зближення РФ і КНДР, Китай стурбований послабленням власного впливу на обидві країни. КНР залишається союзником КНДР, вбачаючи в ній важливий бар’єр проти американського впливу в Азії.
Водночас на Заході є поширена тенденція ставитися до Північної Кореї як до курйозу, недооцінюючи її реальні можливості.
“Режим Кіма, хоча і керує однією з найбідніших країн світу, не є технологічно відсталим, оскільки створив ядерну зброю та розробив балістичні ракети, а також суттєві кіберможливості, яких бракує навіть таким державам, як Іран і Сирія. І хоча ймовірність безпосередньої участі КНДР у війні в Україні є низькою, потенційне розгортання 10 тис. північнокорейських спецназівців могло б стати додатковою підтримкою для російської армії, яка вже втратила понад 600 тис. своїх бійців”, – сказано в матеріалі.
Армія КНДР водночас налічує 1,3 млн військових, що робить її четвертою за чисельністю у світі. Більшість її солдатів – новобранці з обмеженим навчанням і технікою. Така чисельність могла б допомогти в тактиці, яка покладається на високу кількість піхоти.
Кім Чен Ин може розраховувати, що допомога Росії під час війни в Європі дасть йому надію на отримання аналогічної підтримки Кремля у випадку конфлікту на Корейському півострові.
Українські війська у Курській області ймовірно атакували дислокацію військових з КНДР, які приєднались до 40-тисячного російського угруповання.
Північнокорейських солдатів везли понад 6 тис. км у цивільних вантажівках. Вони приєдналися до 810-ї бригади російських морпіхів.
Джерела у 95-й бригаді ЗСУ кажуть, що північні корейці навряд чи допоможуть росіянам змінити ситуацію на свою користь у Курській області. Більшість угруповання армії РФ на цьому напрямку складається з новобранців.