В уряді зробили оцінку масштабу зловживань при бронюванні від мобілізації

Головна Сторінка » В уряді зробили оцінку масштабу зловживань при бронюванні від мобілізації

Підприємства, які забезпечують державному бюджету дві третини доходів, можуть здійснювати бронювання працівників.

Наразі цей масштаб зловживань не перевищує 10%. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко в інтерв’ю “Суспільному”.

“Ми почали цей аудит на рівні військово-цивільних адміністрацій, які мають право надавати й визнавати критичність, і на рівні міністерств”, – зазначила Свириденко.

Вона зауважила, що ця перевірка досі триває, а статус критичних мають підприємства, що генерують 67% доходів в державному бюджеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді прокоментували, чи має Україна намір мобілізувати 500 тисяч осіб

“Це говорить про те, що бронювання як система працює. Ми бачимо, що тут є зловживання, але вони складають не більше 10%. Я думаю, навіть 5-6% із того, що ми зараз бачимо”, – наголосила міністерка.

За її словами, в першу чергу йде аудит тих підприємств, які подавали та заявляли одні дані по рівню заробітної оплати зі сплаченими податками, а потім різко змінили її, або стрімко наростили штат у тих секторах, де на 100% дозволено бронювання працівників.

Станом на кінець жовтня маємо 906 тис. заброньованих.

Повідомляється, що наразі влада з ініціативи Міністерства оборони здійснює аудит наданих бронювань, у цей період нові відстрочки не видають. З 25 жовтня процедура бронювання діє тільки для працівників, які були заброньовані до 31 травня.

Статус критичних в Україні зараз мають 19 730 підприємств, з них близько 9500 були визначені регіонами, решта – міністерствами.