Чи треба прасувати постільну білизну після прання

Головна Сторінка » Чи треба прасувати постільну білизну після прання

Гладити постільну білизну – це традиція, яку багато хто пам’ятає ще з дитинства. Деякі господині впевнені, що це необхідний етап догляду, адже після прасування тканина стає м’якішою, виглядає охайніше, а також набуває свіжого вигляду. Інші ж вважають це зайвим клопотом, який лише забирає час.

Розповімо, в яких випадках відмовитись від прасування постільної білизни

Чи треба прасувати постільну білизну після прання

Зараз тканини стали зовсім іншими, ніж вони були ще 30-40 років тому. Коли їх піддають впливу високої температури, структура волокон швидко руйнується. Матеріал стає грубішим і перестає “дихати”, а ще втрачає здатність утримувати вологу і пропускати тепло. Від цього навіть псується якість сну. Людина постійно повертається і відчуває дискомфорт.

Завдяки сучасним пральним машинам, які здатні прати білизну за температури від 60 до 90 градусів, мікроби та паразити і так гинуть. Тому постільна білизна просто не потребує додаткового термічного оброблення.

А ще є пральні машини з режимом сушіння та навіть окремі сушильні машини. Вони дозволяють взагалі відмовитися від прасування.

Існують і такі тканини, які взагалі не потребують прасування. Зокрема:

шовк – це тканина преміум-класу, яка часто коштує досить дорого, але має важливу перевагу – може вбирати і випаровувати вологу. На постільній білизні з шовку дуже приємно спати, та й прасувати її не потрібно;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде, якщо прасувати мокрий одяг

льон – екологічний та натуральний матеріал, який добре вбирає вологу та пропускає повітря. На постільній білизні з льону добре спати, а ще цей матеріал підходить для людей з чутливою шкірою;

бязь – досить пружна та щільна тканина, яка не вимагає прасування, достатньо після прання розправити трішки вологу постільну білизну руками;

сатин жакард – багато людей вважають цю тканину таким собі аналогом шовку, головний плюс в тому, що коштує вона дешевше.

Також, щоб зекономити час, можна використовувати відпарювачі замість праски.

Восени та взимку складніше швидко висушити прання. А найгірше – у дощові дні. Сушіння білизни залежить від типу матеріалу, його розмірів та умов, таких як температура та вологість.

Трапляються випадки, коли потрібно щось негайно висушити. У таких ситуаціях нас врятує фен чи праска. А ось використовувати радіатор не найкраща ідея. Цього не слід робити з кількох причин.