Грядки на підвіконні взимку набирають все більше популярності. Вирощуючи зелень у помешканні, вітаміни можна завжди мати під рукою.
Серед іншого, посадити можна салат. Щоб мати гарний урожай, за ним потрібно правильно доглядати, пише Gazeta.ua.
Насамперед слід правильно обрати сорт салату. Для вирощування на підвіконні найкраще підійдуть листові сорти.
При цьому не варто обирати глибокі ємності. Краще використати касети глибиною до 15 см, зроблені у вигляді осередків. На дно потрібно викласти дренаж – дрібні камінці, гальку або керамзит. Для ґрунтів краще обрати торф. Він має бути попередньо збагачений добривами з набором мікроелементів або ґрунт із суміші перегною та піску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і коли сіяти редиску на зиму: важливі поради
Можна висадити салат у стандартних поліетиленових пакетах великої щільності, але варто обрізати їх до необхідного розміру. Пакети слід встановити у відповідний піддон, а потім засипати вологим ґрунтом. Їх також потрібно перфорувати знизу, щоб виходила зайва волога.
Садити насіння салату в касети досить просто. Для цього варто добре змочити ґрунт, посадити насіння на глибину не більше 0,5 см, а потім розрівняти верхній шар ґрунту. Потім касети варто накрити пакетом та відправити у темне тепле місце.
Насіння не варто висаджувати дуже щільно, адже це лише нашкодить листовому салату, він швидко утворюватиме стрілки.
Коли з’являться перші паростки, потрібно зняти пакет, а ємність перенести на підвіконня. Зелень активно зростатиме при достатньому освітленні та теплі. Потрібно також збільшити світловий період. Рослина має бути під світлом приблизно 14 годин. Тому зимовими вечорами потрібно давати додаткове освітлення для рослин.
Салат також варто часто поливати та обприскувати, адже взимку повітря у будинку зазвичай пересушене через опалювальний сезон.
Перший урожай салату на підвіконні можна збирати приблизно через місяць, коли листя виросте на шість сантиметрів. При цьому краще зрізати листя, а коріння, що залишилося, обробити сечовиною, тоді невдовзі можна буде отримати ще до двох врожаїв.
Вирощувати цибулю на зелень доволі легко навіть на підвіконні. Однак, є тонкощі та правила, враховуючи які, можна досягти чудового врожаю.
Щоб посадити цибулю на зелень, насамперед потрібно відібрати великі цибулини. Їх щільно поміщають у плоску ємність і періодично поливають водою.