П’ять причин, чому виникає гіркота в роті

Головна Сторінка » П’ять причин, чому виникає гіркота в роті

Гіркота в роті – це неприємний симптом, який може з’явитися несподівано і викликати тривогу.

Вона може свідчити про проблеми з травною системою, порушення функції печінки або жовчного міхура, а іноді бути наслідком стресу чи вживання певних продуктів.

Ігнорувати цей сигнал організму не варто, адже він може бути ознакою більш серйозних захворювань.

Якщо людина відчуває гіркий присмак постійно, необхідно звернутися до лікаря, так як це може бути причиною патології.

Проблеми з зубами. Часто гіркота може супроводжуватися неприємним запахом з рота. Це може бути і карієс і пародонтоз.

Хвороби шлунково-кишкового тракту. Причиною постійної гіркоти в роті може бути гастрит або панкреатит. У цих захворювань є характерні симптоми, наприклад, здуття живота, нудота, блювота, болі в животі.

Дисфункція жовчного міхура. У більшості випадків медики призначають лікування таблетками і уколами, але при жовчнокам’яній хворобі може знадобитися і хірургічне втручання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 17 симптомів, що свідчать про розвиток цукрового діабету

Отруєння важкими металами. Якщо у людини був контакт з важкими металами, а потім виявився подібний симптом, необхідно звернутися до лікаря.

Цукровий діабет. Всупереч своїй назві, пацієнти часто відчувають гіркоту в роті, і це стає одним з ранніх симптомів цукрового діабету.

В залежності від того, що стало передумовою появи гіркоти, в який час доби відчувається присмак, вона тимчасова або постійна, можна виключити деякі причини або запідозрити найбільш ймовірний діагноз.

Тривала гіркота, не пов’язана з їжею, може виникати у людей похилого віку в зв’язку з природним зниженням кількості і активності рецепторів смаку.

Деякі хвороби дають про себе знати несподіваним чином. Зокрема, запахами. Причому вони не завжди неприємні.

Ниркова недостатність пахне аміаком. Якщо щодня його відчуваєте, сходіть до лікаря. При проблемах із печінкою з рота може пахнути часником або тухлими яйцями. Ці ж “аромати” здатні виділятися і через потові залози, наприклад, з пахв. Справа знову в токсинах, які накопичуються у крові.