Розвідувальна служба Угорщини шпигувала за посадовцями Євросоюзу, які відвідували країну.
Зокрема, співробітники Інформаційного управління Угорщини (IH) обшукували готельні номери, в яких зупинялись посадовці ЄС та записували їхні телефонні розмови. Про це свідчать дані спільного розслідування Direkt36 і De Tijd, пише Politico.
Серед інших, об’єктом стеження, були слідчі Європейського бюро у боротьбі з шахрайством (OLAF), яке свого часу розслідувало справу угорської компанії, що належала зятю прем’єр-міністра Віктора Орбана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Орбан може передати Зеленському, Путіну і Сі Цзіньпіну послання від Трампа – ЗМІ
У розслідуванні наводяться приклади за період з 2015 по 2017 рік, коли посадовці ЄС, які працювали на OLAF і приїжджали до Угорщини, під час поїздок на автомобілях ставали об’єктами стеження, а їхні телефони прослуховувалися.
Розслідування також показало, що звичайною практикою угорської розвідки є обшук готельних номерів делегацій ЄС, які приїжджають з візитом, і завантаження даних з їхніх ноутбуків.
Видання нагадує, що Будапешт уже давно звинувачують у зломі телефонів журналістів, активістів та опозиціонерів.
А в 2021 році один з угорських законодавців визнав, що уряд придбав ізраїльське шпигунське програмне забезпечення.
Цього року кібератаки також зазнав один з депутатів Європарламенту, критично налаштований до Угорщини.
Нещодавно прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив виконавчу владу Європейського союзу в спробі повалити його кабінет і посадити у Будапешті “маріонетковий уряд”.
А свої дії він порівняв з повстанням 1956 року проти СРСР. Ймовірним “маріонетковим урядом” Орбан назвав опозицію.