Чому яйця треба їсти щодня: нове дослідження змусить переглянути ваш раціон

Головна Сторінка » Чому яйця треба їсти щодня: нове дослідження змусить переглянути ваш раціон

Усіми улюблена страва на сніданок – це більше, ніж правильно почати свій ранок.

Коли йдеться про дієту, ми часто чуємо про продукти, які корисні для нашого тіла, але треба знати, що їсти для здоров’я мозку, пише realsimple.

Окрім корисних для мозку продуктів, таких як листова зелень, риба та темний шоколад, нещодавнє дослідження пролило світло на ще одного несподіваного героя у боротьбі зі зниженням когнітивних функцій: яйця.

Виявляється, універсальний продукт для сніданку може бути ключем до збереження гостроти нашого розуму з віком. Вони можуть впливати на все, від пам’яті до нашої здатності вивчати нове.

Результати дослідження

Згідно з дослідженням у серпні 2024 року в Nutrients, дослідники виявили переконливий зв’язок між споживанням яєць і когнітивними функціями у літніх учасників, особливо у жінок. Ті, хто їв принаймні два-чотири яйця на тиждень, демонстрували повільніше зниження когнітивних здібностей протягом чотирьох років порівняно з тими, хто уникав яєць. Люди, які часто їдять яйця, також отримали вищі результати в семантичній пам’яті та виконавчій діяльності, що означає кращу пам’ять, здатність до адаптації та навички вирішення проблем.

Чому яйця корисні для здоров’я мозку

Яйця наповнені поживними речовинами, які мають вирішальне значення для здоров’я мозку, включаючи вітаміни B6 і B12, фолієву кислоту та холін. Хоча це може бути однією з найменш впізнаваних поживних речовин у цьому списку, холін насправді є джерелом енергії для роботи мозку. Він відіграє ключову роль у виробництві ацетилхоліну, нейромедіатора, життєво важливого для пам’яті та навчання.

Рекомендоване добове споживання холіну становить близько 425 мг для жінок, а лише одне велике яйце містить близько 147 мг холіну, що робить його одним із найкращих доступних дієтичних джерел.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білок чи жовток: що корисніше у яйці

Тим не менш, переваги яєць виходять далеко за межі холіну. Вони також багаті каротиноїдами, включаючи лютеїн і зеаксантин, які відіграють важливу роль у здоров’ї очей. Нові дослідження показують, що ці поживні речовини також можуть мати захисну дію на клітини мозку, потенційно знижуючи ризик зниження когнітивних функцій і сповільнюючи прогресування хвороби Альцгеймера.

Коли справа доходить до старіння, завжди важливо підтримувати збалансоване харчування та здоровий спосіб життя. Регулярні фізичні вправи, розумова стимуляція та соціальна активність є ключовими компонентами когнітивного здоров’я, але додавання яєць у вашу тарілку, безперечно, є чудовим способом підбадьорити ваш мозок.

Тож, незалежно від того, чи любите ви їх яєчню, пашот або запечені в солодкі частування, знайте, що яйця – це не просто дієтична страва – вони можуть стати захистом вашого мозку.

Якщо страждаєте підвищеним рівнем холестерину, їжте на сніданок варені яйця, зокрема пашот. Вони не лише смачні, а й корисні.

Варіння не вимагає додаткових жирів, таких як рослинна олія або вершкове масло. Тобто таке приготування яєць не додає жиру або калорій, зберігає поживні речовини, роблячи їжу водночас пісною та поживною