Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у державній зраді колишньому нардепу від “Партії Регіонів”.
Йдеться про Вадима Колесніченка, передає LIGA.net з посиланням на свої джерела.
Його також підозрюють у розпалюванні національної ворожнечі, поєднаної з обманом, та у глорифікації Росії.
За часів президенства Віктора Януковича Колесніченко брав активну участь у спробах тодішньої влади зробити неможливою євроінтеграцію України й допомагав зблизитися з РФ.
У ДБР пишуть, що підозрюваний організовував провокативні акції, щоб розсварити Україну з Польщею. Це може йтися про звернення у 2013 році 148 нардепів до сейму Польщі з проханням визнати події 1942-1943 років геноцидом поляків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українського колаборанта Колесніченка не хочуть бачити “губернатором” в окупованому Криму
2014-го фігурант достроково склав із себе повноваження нардепа та втік до тимчасово окупованого Севастополя. Там він спочатку влаштувався радником до незаконної адміністрації РФ, а потім невдало балотувався на посаду псевдогубернатора Севастополя. Попри це він продовжив антиукраїнську діяльність – робив відповідні заяви у місцевих ЗМІ, сам знімав відео.
“У своїх промовах після початку повномасштабного вторгнення військ РФ до України зрадник публічно вихваляв загарбницьку війну та агресора, принижував український народ та заперечував українську державність”, – кажуть у ДБР.
Фігуранту загрожує довічне ув’язнення.
У липні 2012 року парламент ухвалив мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
23 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за визнання цього закону нелегітимним. Однак після цього виконуючий обов’язки президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення. У липні 2014 року 57 нардепів звернулися до Конституційного суду з вимогою визнати закон Ківалова-Колесніченка неконституційним.
Конституційний суд 17 листопада 2016-го розпочав розгляд цієї справи.