Сирість у льоху може стати серйозною проблемою, адже вона сприяє появі цвілі, неприємного запаху і псує збережені запаси. Важливо не лише знайти причину підвищеної вологості, а й знати, як ефективно її позбутися.
Спробуйте один простий метод, який навіть не потребує від вас особливих витрат. Візьміть один або кілька мішечків з натуральної тканини (залежить від розміру приміщення) і звичайну кухонну сіль.
Якщо у вас вдома немає мішечків, то їх можна замінити старими носками. Наповніть тканину сіллю, а потім розмістіть такі мішечки в різних кутках льоху або в одному, якщо він в вас невеликий.
Сіль активно вбиратиме всю зайву вологу, яка накопичується в приміщенні, чим знижуватиме рівень вологості повітря. Завдяки цьому простому продукту конденсат на стінах і стелі утворюватися не буде, а це запобігатиме появі плісняви. Коли в льоху сухе повітря, то овочі не будуть гнити і зберігатимуться значно довше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що покласти у погріб, щоб позбутись вологості: бюджетний лайфхак
Не забувайте регулярно перевіряти вміст мішечків. Якщо сіль вже дуже сильно наситилася вологою, то її доведеться замінити. Зазвичай, кажуть фахівці, це відбувається десь за один місяць. Ви також можете повторно використовувати мішечки з сіллю після того, як висушите продукт на сонці чи в духовці.
Насправді, замість солі ви можете взяти будь-яку крупу, яка добре вбирає вологу, або силікагель. Це кульки, які кладуть в коробки зі взуттям.
Щоб у погребі добре зберігалися овочі, фрукти та заготовки, його потрібно підготувати до зими. У погребі має бути сухо і не повинно бути плісняви. Адже головна причина псування овочів під час зберігання вогкість.
Картонні коробки найпростіший і найдоступніший спосіб прибрати зайву вологу. Потрібно тільки не забувати міняти намоклі коробки на нові. Новий урожай слід закладати лише у сухий погріб.