У ТЦК розповіли, від чого залежить кількість мобілізованих у кожному регіоні

Головна Сторінка » У ТЦК розповіли, від чого залежить кількість мобілізованих у кожному регіоні

Начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Монукало розповів, від чого залежить кількість мобілізованих у кожному регіоні.

За його словами, близько 90% мобілізованих спочатку направляють у навчальні центри. Про це представник ТЦК розповів в інтерв’ю “Суспільному”.

“Неможливо сказати, де найбільше чи найменше мобілізують. Усіх переважно направляють до навчальних центрів. Напряму можуть бути призвані тільки ті військовозобов’язані, які проходили службу не більше 10 років тому, були звільнені й за станом здоров’я придатні. Близько 90%, проходять через навчальні центри”, – розповів Монукало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нинішні темпи мобілізації в ЗСУ не покривають навіть поточні втрати – ВВС

За його словами, людей до 45 років здебільшого спрямовують до штурмових підрозділів. Старших – до підрозділів забезпечення, артилерії, інженерних військ та інших структур Сил оборони.

Кількість мобілізованих у конкретному регіоні залежить від кількості осіб, які перебувають там на військовому обліку.

“Наприклад, у Сумській області може здаватися, що мобілізують більше, ніж у деяких, наприклад, у західних регіонах України. Проте це пояснюється лише різницею в числі облікованих військовозобов’язаних. Зараз процес мобілізації автоматизований за допомогою системи “Оберіг”. Наприклад, у Запорізькій області може бути більше військових частин, які потрібно укомплектувати, ніж у Сумській, і це впливає на кількість мобілізованих у регіонах. Усе залежить від потреби держави. Якщо є необхідність укомплектування певних підрозділів – це робиться”, – зазначив Монукало.

Нещодавно представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Києві та Київській області Микита Козиренко заявив, що в Україні “майже повністю” викорінили випадки так званої “бусифікації” – порушення прав військовозобов’язаних чоловіків під час проведення мобілізаційних заходів.

Однак, омбудсмен Дмитро Лубінець спростував заяви “про викорінення бусифікації в Україні”. Він додав, що його представники в регіонах реагують на випадки неправомірних дій представників ТЦК.