Подальші плани Росії щодо розміщених у Сирії військових підрозділів залишаються незрозумілими.
Москва домовилася про збереження своїх баз на заході Сирії, але виводить війська з інших локацій у країні, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Серед російських військових ширяться чутки про те, що Кремль і невизначені сирійські суб’єкти погодилися залишити до трьох тисяч військовослужбовців РФ у порту Тартус і на авіабазі Хмеймім у Латакії, повідомляє українська розвідка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль атакував сирійську військову базу, яку Росія хотіла залишити собі
Російські військовослужбовці в порту Тартус і на авіабазі Хмеймім, а також на прилеглих кораблях “у регіоні”, мають проблеми з питною водою і продовольством. Вони чекають на доставку провізії військово-транспортними літаками, які беруть участь в евакуації російського військового майна з Сирії.
“Повідомлення про те, що військовослужбовці РФ очікують на додаткові поставки продовольства, свідчать про те, що Кремль, імовірно, не планує або не може повністю евакуювати бази в найближчому майбутньому”, – припускають в ISW.
OSINT-аналітик МТ Anderson 15 грудня повідомив, що на супутникових знімках зафіксовані фрегати “Адмірал Головко” та “Адмірал Григорович”, які все ще перебувають на рейді приблизно за 15 кілометрів від порту Тартус. Водночас на супутникових знімках не фіксуються інші кораблі російської флотилії, що нещодавно перебували у відкритому Середземному морі.
17 грудня сирійське ЗМІ заявило, що війська РФ відійшли з авіабази Тіас (на захід від Пальміри в провінції Хомс) у напрямку авіабази Хмеймім.
Росія також нещодавно вивела свої війська з низки баз у районах Манбідж та Кобані (Айн-ель-Араб) на півночі Сирії на тлі наступу проти Сирійських демократичних сил, який підтримує Туреччина.
“Росія, ймовірно, виведе війська зі своєї останньої великої бази на півночі Сирії в Камишли, адже Туреччина і групи, що діють у Сирії, зокрема “Хайят Тахрір аль-Шам” та Сирійська національна армія, схоже, не готові допустити, щоб Росія надалі там залишалася”, – прогнозують в ISW.
За даними британської розвідки, основна мета Росії в Сирії після падіння режиму Башара аль-Асада є збереження контролю над своїми військовими базами: найбільшою заморською військово-морською базою в Тартусі та авіабазою в Хмеймімі.