24 лютого в Україні розпочинається Масниця, яка має особливе значення для вірян. Вона триватиме тиждень перед Великим постом, який передує Великодню. Його дата у 2025 році – 20 квітня.
Традиційно протягом семи днів можна готувати млинці і ними пригощати рідних, друзів. сусідів.
Свято активно святкувалося не лише в період язичництва, а й після прийняття християнства у 988 році. За час Масляної віряни повинні наблизитися до прощення всіх образ, примирення з ближніми.
Чому Масниця не має постійної дати
Світле Христове Воскресіння не має фіксованої дати, тому свято Масниця також. Зазвичай, щороку Масницю відзначають у лютому або на початку березня.
Перехід Православної церкви України на новий календар не вплинув на святкування Великодня, оскільки християни східного обряду визначають дату Світлого Христового Воскресіння іншим способом, аніж західного.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли й що святкуємо у 2025 році: збережіть церковний календар
Великий піст у 2025 році розпочинається 3 березня, а тому Масничний тиждень триватиме з 24 лютого (понеділок) до 2 березня (неділя).
Перед великими релігійними святами віряни мають дотримуватися посту. Зокрема, в цей час не можна їсти м’ясо, яйця та молочні продукти.
У 2025 році віряни продовжують дотримуватись посту за новим церковним календарем. Це час молитви, покаяння та стриманості не лише у їжі. Одноденні пости зазвичай пов’язані з великими святами або пам’ятними днями, а багатоденні допомагають духовно підготуватися до найважливіших церковних свят.
Найголовніший піст для християн, який передує Великодню і триває аж 40 днів. Він є своєрідною підготовкою до цього великого церковного свята. Його ідея полягає в тому, щоб наслідувати Ісуса Христа, коли той поселився в пустелі та відмовляв собі в їжі протягом сорока днів.