Боти і наймані блогери руйнували репутацію волонтерських фондів

Головна Сторінка » Боти і наймані блогери руйнували репутацію волонтерських фондів

Кібератаки на волонтерів, зокрема на Фонд Притули, здійснювали сплановано та організовано: силами ботоферм, підконтрольних блогерів і Telegram-каналів. За своєю суттю це було ІПСО, метою якого було зменшення донатів й, відповідно, зменшення допомоги Силам оборони.

Згідно з дослідженням, атак зазнавали всі 5 найбільших фондів, що займаються допомогою Силам оборони. Найбільше нападів зазнавав Фонд Притули. Аналітики знайшли 139 медійних атак. Їх організовували російські спецслужби (ФСБ та ГРУ), а також деякі політичні структури в самій Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Притула пояснив, звідки в нього гроші на придбання трьох квартир

Основними наративами атак були звинувачення в непрозорості, розкраданні коштів, нібито використання коштів з мілітарних зборів на операційну діяльність фонду, закупівлі за завищеними цінами, а також прямі заклики не донатити.

Окрему увагу присвятили дискредитації проєкту з супутником, поширенню фейків про купівлю квартир під час повномасштабної війни та переїзд у Торонто.

Благодійна організація “Фонд Сергія Притули” офіційно існує з 21 липня 2020 року, проте волонтерством Сергій Притула почав займатись від початку російсько-української війни, з 2014-го.

18 серпня 2022 року Притула та блогер Ігор Лаченков придбали для потреб ЗСУ на зібрані народні пожертви у безстрокове користування потужності фінського космічного супутника компанії ICEYE.