Російський диктатор Володимир Путін намагається показати економіку РФ стабільною і зростаючою, але реальні показники свідчать про протилежне.
Водночас зростання інфляції, високі процентні ставки і слабкі прогнози ставлять під сумнів усі його заяви, повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
“Путін продовжує видавати російську економіку за сильну та надійну, попри очевидні проблеми. Він визнав, що інфляція в країні сягнула 9,2-9,3%, але замість розв’язання проблем звинуватив Центрабанк РФ у неправильному регулюванні процентних ставок. Поточна ставка вже досягла 21%, а експерти прогнозують її подальше підвищення до 23%. Спроби Путіна перекласти відповідальність на чиновників демонструють його неспроможність визнати вплив західних санкцій та економічного тиску”, – йдеться у звіті.
Особливо показовим є його твердження про те, що Росія залишається провідним експортером продовольства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На третьому році війни економіка РФ накопичила критичні проблеми – Telegraph
“Путін стверджував, що Росія нібито здатна впевнено стояти на власних ногах з точки зору своєї економіки, і зазначив, що РФ залишається одним із головних світових експортерів продовольства, забувши при цьому згадати про продовження незаконного експорту Кремлем вкраденого зерна з тимчасово окупованих територій України. Такі заяви мають на меті відволікти росіян від реальних економічних проблем”, – сказано в повідомленні.
Україна, попри всі труднощі війни, демонструє стабільність, яка є недосяжною для російської економіки.
За даними The Economist, обмінний курс гривні залишається стабільним, а ВВП України у 2024 році зросте на 4%, у 2025 – на 4,3%. Процентна ставка в Україні наразі перебуває на 30-місячному мінімумі – 13,5%, що значно відрізняється від економічної ситуації в РФ.
Через зниження цін на сиру нафту доходи Російської Федерації падають другий місяць поспіль.
Податки, пов’язані з нафтою, які є ключовим джерелом фінансування війни Росії проти України, принесли бюджету РФ минулого місяця 605,2 млрд руб. ($5,8 млрд), що приблизно на 21% менше, ніж рік тому.
Міністерство фінансів РФ розрахувало рівень податку за місяць на основі ціни $64,72 за барель Urals – основної експортної суміші РФ – суттєво нижче, ніж $81,69 рік тому. У Центробанку РФ своєю чергою заявили, що Росію влаштовують нинішні ціни на нафту, але падіння нижче $60 за барель може створити ускладнення для її економіки та фінансових ринків.