Сім ранкових звичок, які допоможуть дожити до 100 років

Головна Сторінка » Сім ранкових звичок, які допоможуть дожити до 100 років

Дії, які ви робите після пробудження, важливіші, ніж ви думаєте.

Уявіть собі ідеальний ранок у своєму житті: ви прокидаєтеся від сонячного світла, відчуваєте себе добре відпочилим, готовим з’їсти енергійний сніданок перед початком дня. Для багатьох із нас ця ранкова рутина може здатися дещо недосяжною. Бо є нескінченний перелік справ та інших обов’язків, які чекають поки наші ноги торкнуться підлоги.

Експерти з довголіття розповіли, як ранкова рутина може продовжити тривалість життя.

Ранкова рутина, яка допоможе вам дожити до 100
Випийте води

“Випивання склянки води вранці сприяє травленню, підтримує метаболізм і допомагає виводити токсини”, – каже доктор медичних наук Джеффрі Еглер.

Простий спосіб забезпечити зволоження одразу після пробудження – поставити склянку води біля ліжка перед тим, як заснути. Вранці спершу потягніться до склянки – і помітите, як вона впливає на рівень вашої енергії.

Вода також може покращити наш емоційний баланс на 26%.

“Багато людей не усвідомлюють, що нічне зневоднення є основною причиною ранкового туману мозку та порушення концентрації”, – каже він.

Правильна гідратація підтримує функцію нервової системи та метаболічні процеси, необхідні для довголіття.

Їжте насичений поживними речовинами сніданок

Сніданок є найважливішим прийомом їжі протягом дня, і це недарма.

“Ключовим є сніданок, багатий на поживні речовини, клітковину та рослинний білок”, – пояснює доктор Федеріка Аматі, дієтолог і вчений-медик.

Зверніть увагу на продукти з високим вмістом білка, такі як натуральний йогурт або вівсянка з ягодами або сумішшю горіхів і насіння.

Зробіть зарядку

Щоденна фізична активність не обов’язково означає щоранку тягнути себе до спортзалу.

“Початок дня з будь-якої форми руху, будь то розтяжка, йога чи швидка ходьба, є ключовим для прискорення кровообігу, підвищення гнучкості та встановлення циркадного ритму”, – каже доктор Аматі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 100-річний вчитель розкрив овоч довголіття

Між чищенням зубів і сніданком приділіть п’ять-десять хвилин фізичній активності. Ви можете розім’яти ноги, вигнути спину або навіть піти на прогулянку по сусідству, щоб трохи зайнятися.

Активізуйте свою нервову систему

Щоб активізувати вашу нервову систему, потрібно більше, ніж просто прокинутися. Можете виконати “швидку трихвилинну соматичну вправу, як-от постукування по тілу стиснутими кулаками. Ця практика пробуджує вашу нервову систему, щоб почати день, і сприяє здоровому тонусу блукаючого нерва, що покращує стійкість до стресу та здоров’я клітин.

Практикуйте уважність

Після того, як ви залучилися до фізичного сканування свого тіла, настав час отримати доступ до емоційного. Доктор Аматі пропонує практикувати уважність і вдячність, як-от ведення щоденника, глибоке дихання та медитація, на початку дня, в ідеалі як частину вашої ранкової рутини.

“Ці практики не тільки покращують ясність розуму та емоційне благополуччя, але й можуть захистити ваше тіло від шкідливих наслідків хронічного стресу, який пов’язаний із різними захворюваннями”, – каже вона.

Наміри на день

“Приділіть кілька хвилин, щоб окреслити свої цілі та пріоритети на день, що може підвищити концентрацію та продуктивність, сприяючи відчуттю мети”, – каже доктор Еглер.

Харчування є одним із ключових чинників, що впливає на тривалість і якість життя. Вибір правильних продуктів допомагає не лише підтримувати здоров’я, але й запобігати розвитку багатьох захворювань. Секрет довголіття полягає у збалансованому харчуванні, яке забезпечує організм необхідними поживними речовинами.

Сезонні овочі, фрукти та зелень мають бути невіддільною частиною щоденного меню. У середньому рекомендується вживати близько 400 г овочів і 200 г фруктів на день, бажано у свіжому вигляді.