Низка суддів та поліцейських протягом останніх років отримали й приватизували службові квартири у новобудовах Києва.
Частина з них записували на родичів придбане раніше особисте житло, ймовірно, щоб обґрунтувати потребу в службовому. Про це йдеться у новому розслідуванні Bihus.Info.
Такою нагодою, за даними журналістів, скористалася, зокрема, колишня суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Людмила Губська, яку у 2015 році перевели до столиці з Донецька.
У 2019 році вона отримала в користування трикімнатну службову квартиру в ЖК “Комфорт Таун” на лівому березі Києва. Вартість такої нині складає щонайменше $115 тис. Уже в 2023 році Губська приватизувала житло і через декілька місяців звільнилась.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ взялось за заступника прокурора. якого викрили журналісти на корупції
Розслідувачі з’ясували, що у 2022 році жінка стала власницею двокімнатної квартири та паркомісця у новому ЖК у Черкасах. Там також придбав двокімнатне помешкання її син. А невістка купила ще дві однокімнатні квартири у тому ж ЖК “Комфорт Таун” у Києві. Загалом суддя з родиною за час користування службовим житлом придбали нерухомість та авто приблизно на $400 тис.
Сама Губська у коментарі Bihus.Info Губська сказала, що квартиру отримала “як переселенка”. А купівлю житла в Черкасах вона пояснила тим, що планує жити в цьому місті.
Журналісти також згадують суддю Шевченківського районного суду Лідію Щебуняєву, яка пішла у відставку через шість місяців після приватизації службової квартири. Вона також переїхала з Донецької області. У 2021 році заїхала у квартиру на Теремках, за рік приватизувала її. Згодом суддя вийшла на пенсію. Нині житло вартістю близько $80 тис. переписане на її чоловіка.
Отримують житло від держави й правоохоронці. Зокрема, Сергій Бойчук, керівник департаменту забезпечення діяльності міністра внутрішніх справ, у 2023 році приватизував службову квартиру в ЖК “Кришталеві джерела”. Її вартість, за даними розслідувачів, близько $100 тис.
Разом з тим у своїх деклараціях за попередні роки Бойчук вказував, що ще із 2014 володів двокімнатною квартирою на Позняках. Перед тим, як поліціянт почав користуватися службовим житлом, власна квартира із його декларацій зникла.
У 2020 році власницею квартири стала мати правоохоронця. Бойчук пояснив, що поселив там своїх батьків, адже вони вимушені були переїхати з Миколаївської області через бойові дії.
Ще дві службові квартири у ЖК “Славутич” отримали близькі до очільника Національної поліції Івана Вигівського правоохоронці Дмитро Соколов і Артем Родигін. Обидва в останні роки змінювали місця роботи залежно від перепризначень Вигівського і врешті отримали посади у Києві.
За даними розслідувачів, цей ЖК найдорожчий комплекс Києва серед тих, де є службове житло. Соколов, очільник одного з департаментів НПУ, почав користуватись трикімнатною квартирою у 2022 році й вже за два роки її приватизував. У цей час його родина активно купувала нерухомість під Києвом. Зокрема, у матері поліцейського у 2022 році з’явилася квартира в одному із житлових комплексів на Софіївській Борщагівці. Ще одну квартиру у цьому ЖК у 2024 році придбала і теща Соколова.
Родигін, заступник начальника ГУНП у Києві, за даними розслідувачів, отримав чотирикімнатну квартиру в “Славутичі”. Вона поки ще не приватизована, однак вже виключена з переліку службових – це основний крок до приватизації квартири.
Журналісти опублікували розслідування про квартиру за $1 млн та “оперативні” номери для поїздок у спортзал начальника Департаменту міграційної поліції Нацполіції генерала Сергія Шайхета.
Генерала регулярно помічали під час робочого дня у спортивному комплексі, де він проводить декілька годин. Приїжджає туди на службовому авто з оперативними номерами, які зазвичай використовуються для виконання службових завдань.