Російські еліти нібито розчаровані тим, що війна проти України не закінчилася 2024 року.
Дедалі частіше у Росії говорять і про втому від війни. Вона стала причиною поганого стану економіки, пише “Медуза” з посиланням на низку джерел, близьких до російської влади.
“Головна емоція – розчарування. Чекали, що війна закінчиться, бойові дії закінчаться. А втома – головне почуття вже давно. Навіть чекати вже втомилися. Відчуття, що щодня поринаєш глибше і глибше. Якогось зняття санкцій в обмін на мир теж чекали. Зараз вони діють дедалі болючіше”, – сказало джерело в уряді РФ.
Великий бізнес вже відкрито висловлює невдоволення високою ключовою ставкою, встановленою Центробанком РФ.
“Поки більшість компаній якось виживає, всі бадьоряться. Хтось навіть зростає. Але це відбувається коштом канібалізації – активів зарубіжних компаній, що пішли, слабеньких. Але всі розуміють, що далі краще точно не буде”, – заявив технолог, який працює з Адміністрацією президента РФ і консультує великий бізнес.
Співрозмовники видання заявляють, що “надії на швидкий мир” та послаблення санкцій минулого року згасли після вторгнення ЗСУ до Курської області. Деякі вважають, що війна “цілком могла продовжуватись і зараз, навіть якби цієї операції українських військових не було”.
“Президенту подобається воювати, відчувається азарт. Навіщо зупинятися на півдорозі, якщо можна остаточно додавити?” – сказало одне із джерел, близьких до Адміністрації президента.
Але високопоставлені силовики теж незадоволені підходом диктатора Володимира Путіна. Мовляв, вони наполягають на мобілізації і повному переході на військові рейки.
Кілька джерел заявили, що надії на мир у російських високопосадовців посилились після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Але зараз “їхній рівень уже не той”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захід має припинити тиск на Зеленського щодо переговорів з РФ – Каллас
“У президента свої вимоги територія чотирьох областей повністю. Умови Трампа інші. Де компроміс – незрозуміло”, – сказав співрозмовник, близький до Кремля.
Серед варіантів “нової повістки”, яка має повернути росіян до мирного життя, у Кремлі розглядають варіант “глибшої інтеграції” РФ і Білорусі.
“Умовно якісь спільні органи влади. Їх можна навіть вибрати, провести кампанію, показати нові рекорди. З’єднання земель, що розпалися в 19801990-х, союз республік. Це подія, тут можна знайти позитив, як це продавати – зрозуміло”, – пояснило одне з джерел, близьких до АП.
Джерело додало, що реалістичність такого сценарію цілком залежить від самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, а він хоче мати повну владу.
“Навіть за даними пропагандистів із соціологічного агентства “Вебер” (по суті є підрозділом АНО “Діалог”, який відповідає за піар Міноборони РФ), підсумками 2024 залишилися незадоволені дві третини росіян”, – йдеться у публікації.
За словами президентаВолодимира Зеленського, українціможуть розраховувати лише на дипломатичний тискз боку міжнародної спільноти, який змусить російського диктатора Володимира Путіна сісти за стіл переговорів.
Він наголосив, що зараз в України немає сил, щоб відвоювати у Росії території.