Дослідники підтвердили існування великої системи тунелів інків у Перу, про яку згадували історичні записи. Вони знайшли заплутану мережу, що проходить під ключовими пам’ятками інкської цивілізації.
Археологи виявили систему тунелів довжиною понад 1 750 метрів під інкським містом Куско, передає Heritage Daily.
Ця мережа, відома як “Чінкана”, що означає “лабіринт”, демонструє винахідливість інків.
На пресконференції в муніципалітеті Куско дослідники представили свої висновки. Вони використовували сучасні технології, зокрема георадар і акустичні дослідження, щоб підтвердити наявність тунелів.
Куско, колишній центр імперії інків, був важливим осередком управління і військової стратегії з XV століття до іспанського завоювання. Історичні записи, включаючи свідчення єзуїта 1594 року, допомогли простежити шлях тунелю. Ця система з’єднує важливі пам’ятки, такі як Храм Сонця, Саксауаман і церкву Сан-Крістобаль, демонструючи майстерність інків у плануванні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У горах знайшли місто давньої цивілізації
Вхід до Чінкани розташований у секторі Родадеро, багатому на геологічні та культурні пам’ятки. Тунель проходить через еспланаду Саксауамана, біля річки Чокечака, під палацом Колькампата.
Це відкриття підкреслює інженерну майстерність інків та важливість збереження їхньої культурної спадщини. Подальші дослідження поглиблюють наше розуміння цієї унікальної цивілізації.
На вершині гірського хребта в Перу американський дослідник Хайрем Бінгем 24 липня 1911-го знайшов “втрачене місто” інків Мачу-Пікчу. Воно було збудоване у другій половині XV століття як гірський притулок правителів інків. Залишене інками у 1572 році через віспу, занесену в гірські райони Анд іспанськими конкістадорами. Місто знаходилось лише за 80 кілометрів від столиці інків в Куско, але іспанці не знайшли Мачу-Пікчу. Це вберегло його від грабунку.