Українські компанії постачали до Росії мікрочипи для російських ракет та безпілотників
Служба безпеки України викрила на цьому підприємства у Харківській, Чернівецькій та Одеській областях, йдеться у повідомленні.
“Йдеться про компанії, що входять до великої міжнародної корпорації, яка заснована в РФ та виготовляє унікальні мікрочипи та електронні плати, котрі використовуються у системах навігації та управління балістичних і крилатих ракет типу “Х-101”, “Калібр” та “Іскандер-К”, – вказали у спецслужбі.
Частина цих плат використовується у системах наведення дронів-камікадзе, реактивних установок залпового вогню “Торнадо-Г” та бортової навігації ударно-розвідувального вертольота Ка-52.
Підозрювані розробили план постачання електроніки в обхід санкційних заборон. Підмінюючи кінцевого споживача продукції, вони скуповували продукцію на території України та інших держав, відправляли до підконтрольної компанії на Близькому Сході, яка пере6буває під міжнародними санкціями, а звідти – російській компанії.
Товар отримували стратегічні державні підприємства Росії та компанії, які працюють у структурі військово-промислового комплексу РФ, зокрема АТ “СпецТехМаш”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія закуповує у США мікрочіпи для крилатих ракет Х-101
Лише протягом літа 2022 року учасники схеми переправили до Росії понад 1,5 тис. найменувань мікроелектроніки на загальну суму понад $600 тис.
Українські мікрочипи та електроплати знаходили в уламках російських ракет та дронів.
Під час обшуків у посадовців компанії виявлено речові докази їхньої роботи на РФ.
СБУ затримала одного із фігурантів. Йому загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що з серпня цього року російська армія змінила тактику масованих комбінованих ударів по Україні.
Британська розвідка проаналізувала атаку росіян, здійснену в ніч на 13 грудня, коли окупанти задіяли тактичну й стратегічну авіацію, кораблі Чорноморського флоту, балістичні ракети та ударні безпілотники. Загалом під час тієї атаки по Україні було випущено 193 дрони-камікадзе та понад 90 ракет різних типів.