Американський суд розглядає справу про продаж супер’яхти Amadea, яку пов’язують із російським мільярдером Сулейманом Керімовим, що перебуває під санкціями США.
Про це повідомляє Bloomberg.
106-метрову яхту, оснащену шістьма палубами та вертолітним майданчиком, заарештували у 2022 році на Фіджі за запитом США після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її утримання та страхування обходиться американським платникам податків у $750 тис. щомісяця.
Уряд США прагне продати яхту, але інший росіянин, Едуард Худайнатов, стверджує, що саме він є її законним власником. Худайнатов, колишній керівник російського нафтового гіганта “Роснефть”, заявляє, що витратив $232 млн на її будівництво, і наполягає, що вона належала йому з самого початку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швейцарія заморозила $1,5 млрд російського олігарха Керімова
Водночас Міністерство юстиції США вважає Худайнатова підставним власником, який лише прикриває справжнього господаря Amadea Сулеймана Керімова, статки якого оцінюються у $9,3 млрд.
Ця справа стала одним із викликів для ініціативи Міністерства юстиції США KleptoCapture, спрямованої на виявлення та конфіскацію елітного майна російських олігархів, які підтримують Кремль. У межах цієї програми американська влада переслідує активи, включно з яхтами, літаками та нерухомістю, намагаючись перешкодити фінансуванню агресії Росії проти України.
Випадок Amadea демонструє юридичні труднощі, з якими стикаються США та їхні союзники, намагаючись конфіскувати та реалізувати розкішні активи осіб, пов’язаних із російською владою.
У липні 2024 року Італія за запитом України заарештувала 41 млн активів російського бізнесмена Олексія Федоричева.
У червні Європейський Союз запровадив 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти РФ, які передбачають санкції проти російського газу. Також у новому санкційному пакеті міститься розширення заборони на польоти над територією ЄС.