Наше життя залежить від того, що ми їмо, що хочемо скуштувати і що краще виключити зі свого раціону.
Їжа може бути нашим найлютішим ворогом. Деякі з “повсякденних продуктів”, які ми їмо, приховують смертоносні властивості, які більшість людей ігнорує, пише Kingdomofmen.
Розповімо про найпоширеніші з них.
Маргарин
Маргарин включений до цього списку через високий відсоток транс-жирів, які часто пов’язані з хворобами серця. Інші шкідливі наслідки, окрім серцевих нападів, можуть бути пов’язані з грудним вигодовуванням: насправді транс-жири, присутні в маргарині, знижують якість молока, яке ви даєте новонародженому, на додаток до підвищення рівня інсуліну, який підвищується навіть при невеликій кількості цього продукту.
Газовані напої
Газована вода, ароматизатори та підсолоджувачі – три головні інгредієнти цього всесвітньо популярного напою. Крім того, є багато інших добавок, які перетворюють газовану воду з безневинної альтернативи воді в одну з наших найбільш смертоносних “страв”. Ваш мозок не може насититися солодкими газованими напоями, тому ви продовжуватимете додавати порожні калорії до свого щоденного споживання без жодного позитивного ефекту для вашого здоров’я. Велика кількість непотрібних цукрів, таких як фруктоза, перетворюється печінкою на глюкозу, а потім ваше тіло зберігає її у вигляді жиру.
Енергетичні напої
Ви втомилися і що може бути кращим, ніж випити енергетичний напій. Він корисний лише у випадку, якщо вживати його розумно.
Більшість містить “енергетичні суміші”, такі як кофеїн, таурин, гуарана, вітаміни групи В і глюкуронолактон у кількостях, які можуть бути небезпечними при багаторазовому вживанні напоїв. Поєднання цих добавок є шкідливим, якщо приймати його у високих дозах, з ефектами, схожими на ті, що виникають у деяких інших незаконних наркотиків, куріння та вживання алкоголю.
Фруктові соки
Навіть якщо фруктові соки мають 100% фруктове походження, вони не такі корисні, як вам здається в рекламі. Після віджимання фруктів виробники харчових продуктів і напоїв зазвичай зберігають сік у масивних резервуарах, збіднених киснем, протягом року, перш ніж розфасувати його. Цей процес залишає сік майже без смаку. Отже, звідки береться смак, коли ми смакуємо наші улюблені “натуральні” напої?
Білий хліб
Білий хліб бідніший на клітковину та білок, ніж інші альтернативи хлібу. Клітковина допомагає нашому організму зрозуміти, коли воно з’їло достатньо. Відчуття ситості важливе, якщо ми не хочемо додаткового споживання калорій. Крім того, існує ризик стрибка інсуліну.
Тунець
Тунець поглинає велику кількість ртуті, яка після переробки нашим організмом проходить через нирки або до мозку та інших м’яких тканин. Ось чому ми всі повинні контролювати дози тунця, які ми щотижня вводимо в свій раціон, можливо, замінюючи цю смачну їжу іншими альтернативами, які менш схильні до впливу ртуті.
Оброблене м’ясо
Це різноманітні продукти, такі як хот-доги, бекон, ковбаси, шинка або салямі, солонина, копчене м’ясо, в’ялена яловичина та все те м’ясо, яке було оброблено шляхом засолювання, в’ялення, консервування, сушіння або копчення. Оброблене м’ясо зазвичай сприяє високому кров’яному тиску та іншим навіть більш серйозним проблемам зі здоров’ям. Негативні наслідки їх споживання пов’язані з високими температурами, які використовуються для обробки цього м’яса, в результаті чого утворюються нітрозаміни, які є канцерогенними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні продукти, які дієтологи тримають у своєму холодильнику: перелік
Злакові суміші
Сухі сніданки заповнюють багато полиць у кожному супермаркеті. Вони є однією з улюблених страв для нашого першого прийому їжі за день, тому що вони просто смачні. Багато людей не знають, що ці продукти містять генетично модифіковані організми, які впливають на нашу імунну систему.
Їжа без жиру
Хоча на перший погляд знежирені продукти можуть виглядати як золота жила для ідеально збалансованої та ситної дієти, реальність зовсім інша. Жир необхідний для багатьох функцій організму та для його здорового розвитку. Скорочення жиру не рекомендується, особливо якщо ви тренуєтеся регулярно. Крім того, знежирені продукти зазвичай мають високий вміст оброблених продуктів.
Картопля фрі
Картоплю фрі зазвичай смажать у гідрогенізованих рослинних оліях, які часто повторно нагрівають, що призводить до пошкодження поліненасичених жирів. Олія, яка використовується для смаження у фритюрі, однозначно шкодить нашому здоров’ю, оскільки вона надмірно багата транс-жирами.
Сіль
Дієта з високим вмістом солі може спричинити підвищення артеріального тиску, що збільшує ризик серцевих захворювань та інсульту. Що ми всі повинні робити, так це ретельно стежити за споживанням солі, а потім дозволити нашому смаку звикнути до менш солоних, але більш здорових страв.
Для підтримки здоров’я серця важливо знижувати ризик утворення бляшок, які можуть закупорювати артерії. Кардіологи розповіли, яка їжа найгірша для артерій.
В першу чергу йдеться про смажені страви. Будь-яка їжа, приготована у фритюрі, наприклад, картопля фрі, кільця цибулі, смажені морепродукти та пиріжки, також є джерелом трансжирів.